نحوه اضافه کردن فاصله بین متن و مرزهای سلولی در اکسل

نحوه اضافه کردن فاصله بین متن و مرزهای سلولی: افزودن مقدار کمی پد اضافی به مرزهای سلول ، می تواند خواندن داده ها را در صفحه گسترده اکسل  Microsoft Excel برای شما آسانتر کند. اگر می خواهید فضای سفید اضافی بین متن و مرزهای سلول اضافه کنید ، در اینجا چگونگی ارائه شده است.

اضافه کردن فاصله اضافی بین مرزهای سلولی چپ و راست

برای افزودن فضای اضافی مورد نیاز بین مرزهای یک سلول و داده های موجود در آن ، باید متن یا شماره های خود را با استفاده از یک شاخه تنظیم کنید. قالب بندی سلولهای خود برای انجام این کار ، فاصله بیشتری بین مرز سلول و شروع داده های شما ایجاد می کند.

برای شروع ، صفحه گسترده اکسل خود را باز کرده و سلول هایی را که می خواهید قالب بندی کنید انتخاب کنید. بر روی سلولهایی که انتخاب کرده اید کلیک راست کرده و سپس بر روی دکمه “Format Cells” کلیک کنید.

اضافه کردن فاصله اضافی در اکسل

این گزینه گزینه “Format Cells” را باز می کند. از اینجا ، شما می توانید همه چیز را از نوع شماره سلول خود به سبک قلم ویرایش کنید. بر روی زبانه “Alignment” کلیک کنید و سپس در بخش “Text Alignment” منوی کشویی “Horizontal ” را باز کنید.

برای فضای اضافی بین متن سلول و مرز سلول چپ یا راست ، روی “چپ (Indent)” یا “راست (Indent)” کلیک کنید. “” توزیع شده (Indent) “را کلیک کنید تا فاصله مساوی بین متن و مرزهای سلول در هر دو وجود داشته باشد. طرفین

ایجاد فاصله مساوی بین متن و مرزهای سلول در اکسل

در کادر “Indent” ، اندازه فاصله اضافی خود را انتخاب کنید. فلش های بالا و پایین را کلیک کنید یا یک عدد را در کادر تایپ کنید.

پس از آماده شدن ، روی دکمه “OK” کلیک کنید تا تغییرات را ذخیره کنید.

پدینگ اضافی بین متن و مرزهای سلول در اکسل

پدینگ اضافی بین متن و مرزهای سلول شما در محدوده سلولی انتخابی شما اعمال خواهد شد.

در مثال زیر ، ما یک شاخه توزیع شده در ستون B با استفاده از چهار فضا ، در مرزهای سلول اعمال کرده ایم تا بتوانیم یکپارچه مساوی بین متن سلول و مرزهای چپ و راست بگذاریم.

مقادیر سلول مرزهای اضافی خالی شده در اکسل

مرتبط: ساخت نمودار سازمانی در پاورپوینت به کمک اکسل

با استفاده از این قالب بندی سلولی ، مقادیر سلول مرزهای اضافی خالی شده را در مقابل مرزهای سلول نگه می دارند ، حتی اگر عرض ستون را به صورت دستی تغییر دهید.

اضافه کردن فاصله اضافی بین مرزهای بالا و پایین سلول

اگر می خواهید فاصله زیادی بین متن و مرزهای سلول بالا و پایین ایجاد کنید ، می توانید این کار را از درون کادر گزینه “Format Cells” انجام دهید. مانند گذشته ، محدوده سلولی خود را در صفحه گسترده انتخاب کنید ، روی راست کلیک کرده و سپس بر روی “Format Cells” کلیک کنید. در برگه “Alignment ” بر روی منوی کشویی “Vertical” کلیک کنید.

“Top” را انتخاب کنید تا داده های سلولی خود را در بالای سلول خود تراز کنید “Center” برای اطمینان از شکاف مساوی بین بالا و پایین ،یا “Bottom” برای تراز کردن متن خود در پایین سلول خود استفاده کنید.

بر روی “OK” کلیک کنید تا قالب بندی جدید روی سلولهایتان اعمال شود.

قالب بندی جدید روی سلولهای اکسل

بسته به گزینه ای که انتخاب کرده اید ، داده های سلول شما اکنون با گزینه انتخابی شما مطابقت دارند. اگر انتخاب کرده اید از گزینه “Center” استفاده کنید ، این متن شما را در وسط سلول تراز می کند. با تغییر ارتفاع ردیف می توانید این کار را در عمل مشاهده کنید تا یک ردیف “taller” امکان پذیر باشد.

در مثال زیر ، هر یک از این گزینه ها با یک متن از متن حاوی الفبای استفاده شده است.

تراز متن افقی و عمودی را برای سلول

در صورت تمایل می توانید تراز متن افقی و عمودی را برای سلول های خود ترکیب کنید. این به شما امکان می دهد فاصله دیگری بین داده های سلولی و هر یک از مرزهای سلول خود اعمال کنید.

این بود از آموزش امروز راجب نحوه اضافه کردن فاصله بین متن و مرزهای سلولی در اکسل

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات