نحوه یافتن ایمیل های بایگانی شده در جیمیل ( Gmail )

نحوه یافتن ایمیل های بایگانی شده در Gmail:
حذف ایمیل از حساب Gmail شما نهایی است – پس از خالی کردن پوشه زباله خود ، آنها برای همیشه گم می شوند. اگر می خواهید ایمیل ها را مخفی کنید ، نه اینکه آنها را حذف کنید ، می توانید به جای آن پیام ها را بایگانی کنید. این به شما امکان می دهد تا ایمیل های بعدی را پیدا کرده و بازیابی کنید.

نحوه بایگانی کردن ایمیل ها در Gmail

برای بایگانی کردن ایمیل در Gmail ، کافی است یک ایمیل (یا چندین ایمیل) را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه بایگانی کلیک کنید.

وقتی ایمیل را در وب سایت Gmail انتخاب می کنید ، دکمه “Archive” در منو مستقیماً در بالای لیست ایمیل های شما ظاهر می شود.

یافتن ایمیل های بایگانی

در برنامه Gmail برای iPhone ، iPad یا Android ، روی دکمه بایگانی در فهرست بالای نمایش داده شده ضربه بزنید. دکمه بایگانی همان طراحی را دارد که دکمه نشان داده شده در وب سایت Gmail است.

یافتن ایمیل های بایگانی

هر ایمیلی که بایگانی کنید از صندوق ورودی اصلی Gmail شما ، از جمله هر دسته بندی متمرکز که ممکن است داشته باشید ناپدید می شود.

با این حال شما هنوز هم می توانید آنها را در هر پوشه جداگانه ای که با استفاده از برچسب های Gmail ایجاد می کنید ، مشاهده کنید.

با استفاده از برچسب All Mail برای یافتن ایمیل های بایگانی شده در Gmail

همانطور که اشاره کردیم ، ایمیل های بایگانی شده از نمای معمولی Gmail ناپدید می شوند. یکی از گزینه های پیدا کردن ایمیل های بایگانی شده در Gmail ، جابجایی به نمای پوشه “All Mail” است.

با این کار همه ایمیل های Gmail شما در یک لیست طولانی ، از جمله ایمیل های اولویت دار ، و همچنین ایمیل هایی که به صورت خودکار طبقه بندی شده اند ، قرار می دهد. می توانید با کلیک بر روی برچسب نمایش “All Mail” در فهرست سمت چپ Gmail در وب سایت Gmail ، این لیست را مشاهده کنید.

با استفاده از برچسب All Mail برای یافتن ایمیل های بایگانی شده در Gmail

برای انجام این کار در برنامه Gmail ، روی نماد منوی همبرگر در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید. از اینجا ، به پایین بروید و روی برچسب “All Mail” ضربه بزنید.

با استفاده از برچسب All Mail برای یافتن ایمیل های بایگانی شده در Gmail

نکته قابل توجهی در این مورد وجود دارد ، به ویژه اگر تعداد زیادی ایمیل دارید – تعداد نامنظم ایمیل هایی که باید طی کنید. اگر فقط یک ایمیل را اخیراً بایگانی کرده اید ، این گزینه مناسب است ، اما ممکن است برای یافتن ایمیل های بایگانی شده به جای آن ، از نوار جستجوی Gmail استفاده کنید.

یافتن ایمیل های بایگانی شده در Gmail با استفاده از نوار جستجو

متأسفانه ، هیچ برچسب “archive” وجود ندارد که می توانید هنگام جستجوی نوار جستجوی Gmail در بالای وب سایت Gmail یا برنامه Gmail ، جستجو کنید.

برای جستجو به صورت دستی باید موضوع ، فرستنده یا موضوع ایمیل بایگانی شده خود را بدانید. از طرف دیگر ، می توانید از فیلترهای جستجوی پیشرفته Gmail برای جستجوی ایمیلهایی که در پوشه های معمولی مانند پوشه صندوق ورودی ، پوشه ارسال شده و پوشه پیش نویس شما نیستند استفاده کنید.

مرتبط: نحوه ذخیره ایمیل در هارد دیسک شما

در بسیاری موارد ، این باید ایمیل های بایگانی شده شما را لیست کند. برای انجام این کار ، “-in: Sent -in: Draft -in: Inbox” را در نوار جستجو تایپ کنید. می توانید این کار را در برنامه Gmail یا در وب سایت Gmail انجام دهید.

همچنین می توانید “has: nouserlabels” را به جستجوی جستجوی Gmail خود اضافه کنید تا ایمیلهایی که قبلاً دارای برچسب دسته هستند را حذف کنید. اگر آنها طبقه بندی شوند ، می توانید ایمیل را در پوشه دارای برچسب خود مشاهده کنید ، حتی اگر آنها بایگانی شده باشند.

یافتن ایمیل های بایگانی شده در Gmail با استفاده از نوار جستجو

این روش خلل و حصر نیست ، اما به شما کمک می کند ایمیل های بایگانی شده خود را محدود کنید اگر می خواهید با استفاده از یک جستجوی اساسی یا در پوشه All Mail” آنها را پیدا کنید.

این بود از موضوع امروزمون راجب نحوه یافتن ایمیل های بایگانی شده در جیمیل ( Gmail )

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات