نحوه پاک کردن سابقه Clipboard شما در ویندوز ۱۰

اگر سابقه Clipboard را در ویندوز ۱۰ فعال کرده اید ، این ویژگی سابقه ای از مواردی را که اخیراً در Clipboard کپی کرده اید در هنگام استفاده از کپی و چسباندن ، نگه می دارد. در اینجا نحوه پاک کردن تاریخچه Clipboard شما آورده شده است یا در صورت تمایل آن را غیرفعال کنید.

چه چیزی در تاریخچه Clipboard ذخیره می شود؟

تاریخچه کلیپ بورد ، که برای اولین بار در به روزرسانی اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ معرفی شده است ، لیستی از ۲۵ موردی را که اخیراً از Clipboard کپی کرده اید ، ذخیره می کند. این موارد می تواند شامل متن ، HTML و تصاویر کوچکتر از ۴ مگابایت باشد. مگر اینکه یک آیتم به Clipboard وصل شود ، هر بار که دستگاه خود را دوباره راه اندازی می کنید ، فهرست تاریخچه Clipboard پاک می شود.

نحوه پاک کردن تاریخچه کلیپ بورد در ویندوز ۱۰

بر خلاف سایر ویژگیهای بالقوه حریم خصوصی در ویندوز ۱۰ ، ویژگی Clipboard فقط در صورتی فعال می شود که از Settings > System > Clipboard. فعال شده باشد.

هنگامی که تاریخچه Clipboard فعال است ، با فشار دادن Windows + V یک پنجره کوچک ایجاد می شود که جدیدترین مواردی را که در Clipboard کپی کرده اید ذکر می کند.

نحوه پاک کردن سابقه Clipboard شما در ویندوز 10

برای حذف موارد جداگانه از سابقه Clipboard ، لیست را با Windows + V فراخوانی کنید و سپس روی سه نقطه (بیضی) در کنار موردی که می خواهید حذف کنید ، کلیک کنید.

نحوه پاک کردن سابقه Clipboard شما در ویندوز 10

یک منوی کوچک ظاهر می شود. بر روی “Delete” کلیک کنید و مورد از لیست حذف می شود.

نحوه پاک کردن سابقه Clipboard شما در ویندوز 10

برای پاک کردن کل تاریخچه کلیپ بورد ، روی هر مجموعه از سه نقطه (بیضی) در لیست کلیک کنید و یک منو ظاهر می شود. “Clear All” را انتخاب کنید.

نحوه پاک کردن سابقه Clipboard شما در ویندوز 10

بعد از کلیک بر روی “Clear All” ، سایر موارد موجود در لیست درج شده اند. اگر می خواهید یک مورد قلاب دار را حذف کنید ، بر روی بیضی های کنار آن کلیک کنید و “Unpin” را انتخاب کنید. سپس می توانید مجدداً آن را حذف کنید یا دوباره “Clear All” را از منوی ellipses امتحان کنید.

اگر نسخه Windows 10 را از قبل از ساخت ۱۹۰۹ اجرا می کنید ، مراحل تقریباً یکسان هستند ، اما رابط اندکی تغییر کرده است.

در صورت فعال بودن ، اگر Windows + V را فشار دهید ، یک پنجره پاپ آپ کوچک مشاهده خواهید کرد که حاوی لیستی از جدیدترین مواردی است که کپی کرده اید.

برای حذف موارد جداگانه از سابقه Clipboard ، با Windows + V لیست تماس بگیرید ، سپس “X” کوچک را در کنار هر آیتم موجود در لیست کلیک کنید.

برای حذف کلیه محتوای لیست سابقه Clipboard ، بر روی “پاک کردن همه” در گوشه سمت راست و بالای پنجره سابقه Clipboard کلیک کنید.

اگر بعد از کلیک بر روی “Clear All” ، موارد در لیست باقی بماند ، احتمالاً آنها در جای خود قلاب شده اند. روی نماد کوچک پیکان در کنار موارد باقیمانده در لیست کلیک کنید و دوباره روی “پاک کردن همه” کلیک کنید.

توجه داشته باشید که با فعال کردن سابقه Clipboard ، هر بار که چیزی را در Clipboard کپی می کنید ، در لیست تاریخچه Clipboard موارد جدید ظاهر می شوند. اگر مایل به جلوگیری از ذخیره Windows Clipboard در سابقه Windows هستید ، باید ویژگی را در تنظیمات Windows غیرفعال کنید.

راه دیگر برای پاک کردن کلیه داده های کلیپ بورد

همچنین می توانید داده های کلیپ بورد خود را در تنظیمات Windows پاک کنید. به  Settings > System > Clipboard  بروید و بخش Clear Clipboard Data” را پیدا کنید. بر روی دکمه “Clear” کلیک کنید ، و کلیپ بورد پاک می شود.

این معادل فشار دادن دکمه “Clear All” در پنجره تاریخچه Clipboard است ، اما همچنین با خاموش بودن سابقه Clipboard نیز کار می کند.

نحوه غیرفعال کردن سابقه کلیپ بورد در ویندوز ۱۰

ابتدا بر روی دکمه “Start” کلیک کرده و سپس بر روی آیکون “gear” در سمت چپ منوی شروع کلیک کنید تا منوی “Windows Settings” باز شود. همچنین برای رسیدن به آنجا می توانید Windows + i را فشار دهید.

در تنظیمات Windows ، بر روی “System” کلیک کنید.

در نوار کناری تنظیمات ، روی “Clipboard” کلیک کنید. در تنظیمات Clipboard ، بخشی به نام “Clipboard history” را پیدا کرده و کلید “Off” را تغییر دهید.

پس از غیرفعال کردن ، اگر Windows + V را فشار دهید ، یک پنجره کوچک مشاهده می کنید که به شما هشدار می دهد که ویندوز ۱۰ نمی تواند سابقه Clipboard شما را نشان دهد زیرا این ویژگی خاموش است.

اکنون می توانید یک بار دیگر در حریم خصوصی کپی و چسباندن آزاد باشید.

 

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات