نحوه غیر فعال کردن همگام سازی Clipboard Across Devices در ویندوز ۱۰

نحوه غیر فعال کردن همگام سازی Clipboard Across Devices در ویندوز ۱۰: تجربه کلیپ بورد ویندوز ۱۰ به شما امکان می دهد به سابقه مواردی که کپی کرده اید ، دسترسی پیدا کنید ، موارد مورد استفاده متداول را پین کنید و موارد را در همه دستگاه ها همگام سازی کنید. اما اگر نمی خواهید مایکروسافت داده های حساس را با ابر همگام کند ، می توانید آن را به طور کامل غیرفعال کنید.

به طور پیش فرض ، همگام سازی Clipboard خاموش است. اگر قبلاً روشن است ، می توانید ویژگی های کلیپ بورد را در Settings > System > Clipboard تغییر دهید. اما وقتی ویژگی همگام سازی را فعال می کنید ، به طور خودکار تمام متنی را که کپی می کنید همگام سازی می کند.

نحوه غیر فعال کردن همگام سازی Clipboard Across Devices در ویندوز 10

برای جلوگیری از فعال کردن هر کاربر در رایانه و به طور تصادفی همگام سازی داده های حساس بالقوه مانند گذرواژه ها در سرورهای مایکروسافت ، می توانید این ویژگی را به طور کلی غیرفعال کنید.

کاربران خانگی: همگام سازی Clipboard را از طریق ویرایشگر رجیستری غیرفعال کنید

اگر Windows 10 Home دارید ، برای انجام این تغییرات باید رجیستری ویندوز را ویرایش کنید. اگر ویندوز ۱۰ حرفه ای یا Enterprise دارید اگر احساس راحتی بیشتری در کار در رجیستری دارید ، برخلاف ویرایشگر Group Policy ، می توانید این کار را انجام دهید. (اگر Pro یا Enterprise دارید ، توصیه می کنیم همانطور که در بخش بعدی توضیح داده شده است از ویرایشگر Group Policy آسانتر استفاده کنید.)

هشدار استاندارد: ویرایشگر رجیستری ابزاری قدرتمند است و سوء استفاده از آن می تواند سیستم شما را ناپایدار یا حتی غیرفعال کند. این یک هک بسیار ساده است و تا زمانی که به دستورالعمل ها پایبند باشید ، نباید مشکلی داشته باشید. گفته می شود ، اگر قبلاً با آن کار نکرده اید ، قبل از شروع مطالعه ، نحوه استفاده از ویرایشگر رجیستری را بخوانید. و قطعاً قبل از ایجاد تغییرات ، از Registry (و رایانه خود!) تهیه کنید.

همچنین باید قبل از ادامه ، یک سیستم Restore (نکته) بازیابی کنید. ویندوز احتمالاً هنگام نصب Anniversary Update این کار را بطور خودکار انجام می دهد ، اما ایجاد یک دستی ضرری ندارد – به این ترتیب ، اگر چیزی نادرست باشد ، می توانید همیشه به عقب برگردید.

سپس ، با فشار دادن Windows + R بر روی صفحه کلید ، ویرایشگر Registry را باز کنید ، “regedit” را در جعبه تایپ کنید و سپس کلید Enter را بزنید.

 ویرایشگر Registry

در نوار کناری سمت چپ به کلید زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System

پس از اینجا ، بر روی کلید “System سیستم” (پوشه) در صفحه سمت چپ کلیک راست کرده و New> DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید.

New> DWORD (32-bit) Value

مقدار “AllowCrossDeviceClipboard” را نامگذاری کنید. روی آن دوبار کلیک کرده و مقدار را روی “۰٫” تنظیم کنید

مقدار "AllowCrossDeviceClipboard"

اکنون می توانید ویرایشگر رجیستری را ببندید. لازم نیست کامپیوتر خود را از سیستم خارج کنید یا مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات به مرحله اجرا درآیند.

برای فعال سازی مجدد همگام سازی دستگاه متقابل برای Clipboard ، می توانید به اینجا برگردید ، مقدار “AllowCrossDeviceClipboard” را بیابید و دوباره آن را روی “۱” تنظیم کرده یا آن را کاملاً پاک کنید.

 با یک کلیک Registry Hack را بارگیری کنید

به جای ویرایش رجیستری ، می توانید Disable Clipboard Sync را در دستگاه های Registry Hack فعال کنید. فقط پرونده .zip بارگیری شده را باز کنید ، روی پرونده “DisableClipboardSyncAcrossDevices.reg” دوبار کلیک کنید ، و موافقت کنید که اطلاعات را به رجیستری خود اضافه کنید. اگر می خواهید دوباره آن را فعال کنید ، “EnableClipboardSyncAcrossDevices.reg” را نیز گنجانده ایم.

Registry Hack

این پرونده های .reg همان تنظیمات رجیستری را که در بالا بیان شد تغییر می دهند. اگر می خواهید قبل از اجرای آن ، این پرونده یا هر پرونده دیگر را مشاهده کنید ، می توانید بر روی پرونده .reg کلیک راست کرده و “ویرایش” را انتخاب کنید تا در Notepad باز شود. به راحتی می توانید رجیستری خود را هک کنید.

کاربران حرفه ای و تصدی: همگام سازی Clipboard را از طریق خط مشی گروه غیرفعال کنید

اگر از Windows 10 Professional یا Enterprise استفاده می کنید ، ساده ترین راه غیرفعال کردن همگام سازی Clipboard در دستگاه ها ، استفاده از ویرایشگر خط مشی محلی است. این یک ابزار بسیار قدرتمند است ، بنابراین اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید ، ارزش این را دارد که یاد بگیرید چه کاری می تواند انجام دهد.

همچنین ، اگر در یک شبکه شرکت هستید ، همه را به نفع خود قرار دهید و ابتدا با سرپرست خود تماس بگیرید. اگر رایانه کار شما بخشی از یک دامنه باشد ، به احتمال زیاد این بخشی از یک سیاست گروه دامنه است که به معنای برتری گروه سیاسی محلی ، به هر حال ، حذف خواهد شد.

مرتبط: نحوه خاموش کردن ویندوز ۱۰ با استفاده از Command Prompt

همچنین باید قبل از ادامه ، یک سیستم Restore (نکته) بازیابی کنید احتمالاً Windows هنگام نصب Anniversary Update این کار را بطور خودکار انجام می دهد. با این وجود ، نمی توان کسی را به صورت دستی درست کرد – به این ترتیب ، اگر اشتباهی رخ دهد ، همیشه می توانید عقب برگردید.

ابتدا ، با فشار دادن Windows + R ، ویرایشگر خط مشی گروه را راه اندازی کنید ، “gpedit.msc” را در جعبه تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید.

gpedit.msc

به پیکربندی Configuration > Administrative Templates > System > OS Policies ( رایانه> الگوهای اداری> سیستم> خط مشی سیستم عامل) بروید.

تنظیمات “Allow Clipboard Synchronization across Devices (اجازه همگام سازی کلیپ بورد در دستگاه ها) ” را پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید.

Allow Clipboard Synchronization across Devices

گزینه “Allow Synchronization across Devices (مجاز کردن همگام سازی در بین دستگاه ها) ” را روی “Disabled” تنظیم کرده و سپس دکمه “OK” را برای ذخیره تغییرات خود کلیک کنید.

گزینه "Allow Synchronization across Devices

تغییر سیاست بلافاصله اعمال می شود. اکنون می توانید قبل از غیرفعال کردن تنظیمات ، ویرایشگر Group Policy را بدون نیاز به راه اندازی مجدد دستگاه خود ببندید.

نحوه غیر فعال کردن همگام سازی Clipboard Across Devices در ویندوز 10

برای فعال سازی مجدد همگام سازی کلیپ بورد در دستگاه ها ، به اینجا برگردید ، بر روی دکمه “Allow Clipboard Synchronization across Devices ( مجاز کردن همگام سازی کلیپ بورد در دستگاه ها) ” دوبار کلیک کنید و سپس آن را در “Not Configured” یا “Enabled” تغییر دهید.

 

این بود موضوع امروز راجب نحوه غیر فعال کردن همگام سازی Clipboard Across Devices در ویندوز ۱۰

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات