نحوه فعال سازی حالت شب برای سایت در مک Dark Mode

با سلام امروز به بحث حالت شب برای سایت در مک میپردازیم.اکنون که macOS Mojave حالت تاریکی دارد ، آیا همه وب سایت ها به طور خودکار به حالت تاریک و همراه با رابط سیستم تغییر نمی کنند؟ با استفاده از برنامه افزودنی Dark Reader برای Safari ، Chrome و Firefox امکان پذیر است.

در حالی که ما در مورد همان برنامه افزودنی صحبت می کنیم ، پیاده سازی ها بین Safari و Chrome (به همراه Firefox) متفاوت است. ما هر دو نسخه زیر را توضیح خواهیم داد.

 

نحوه استفاده از Dark Reader در Chrome و Firefox

برنامه افزودنی Dark Reader برای Chrome و Firefox برای استفاده ساده و سر راست است. اگر قبلاً از افزونه ای در مرورگر استفاده کرده اید ، در خانه احساس راحتی خواهید کرد.

پس از نصب Dark Reader Chrome یا افزونه Firefox (پیوندهای فوق) ، روی نماد برنامه افزودنی “Dark Reader” کلیک کنید.

Dark Reader Chrome حالت تاریک

بر روی دکمه “On” کلیک کنید تا حالت تاریک فعال شود. همه وب سایت های باز فوراً به یک موضوع تاریک تغییر می کنند.

حالت شب برای سایت در مک

تمام متن سیاه و زمینه های سفید وارونه خواهد شد. وقتی صحبت از رنگ ها و تصاویر می شود ، هیچ چیزی لمس نمی شود.

حالت شب برای سایت در مک

برای غیرفعال کردن حالت تاریک در یک سایت خاص ، روی برنامه افزودنی کلیک کرده و سپس دکمه “Toggle Current Site” را انتخاب کنید.

در برگه “Filter” ، تنظیمات حالت تاریک را پیدا خواهید کرد. از اینجا می توانید به حالت نور تغییر دهید و نسبت کنتراست را تغییر دهید. همچنین می توانید یک فیلتر شیری یا یک فیلتر خاکستری اضافه کنید.

برای مدیریت لیست سیاه ، روی برگه “Sites” کلیک کنید. از اینجا می توانید وب سایت هایی را که همیشه در حالت نور نشان داده می شوند اضافه یا حذف کنید.

رابط Chrome از ظاهر سیستم Mac پشتیبانی می کند. بنابراین وقتی حالت تاریک را در Mac خود فعال می کنید ، UI Chrome نیز به حالت تاریک تغییر خواهد کرد. اما این امر در مورد برنامه افزودنی Dark Reader صدق نمی کند.

بخونید:۱۰ روش برای سرعت بخشیدن به سیستم عامل مک

 

Chrome همچنین دارای حالت تاریک داخلی است. می توانید به بخش Flags بروید و پرچم “Force Dark Mode for Contents Web” را فعال کنید تا حالت تاریک در همه وب سایت ها به دست آید. راهنمای ما را برای راهنمایی های دقیق برای فعال کردن پرچم بخوانید.

 

نحوه استفاده از Dark Reader در سافاری

برنامه های Safari متفاوت از Chrome و Firefox هستند. برنامه های افزودنی Safari اکنون به عنوان برنامه هایی در فروشگاه App توزیع شده اند. این یکی از دلایلی است که Dark Reader 4.99 دلار در فروشگاه App Mac هزینه می کند در حالی که به صورت رایگان در Chrome و Firefox در دسترس است.

نسخه Safari یکی از مزیت های اصلی آن است: در حالت macOS با حالت تاریک جهانی همگام سازی می شود. بنابراین وقتی حالت تاریک را در macOS فعال می کنید (به راحتی با استفاده از ابزار NightOwl انجام می شود) ، تمام وب سایت ها بلافاصله به یک موضوع تاریک تغییر می کنند.

پس از خرید برنامه افزودنی Dark Reader ، برنامه را باز کنید. از پنجره برنامه ، بر روی دکمه “Activate for Safari” کلیک کنید.

برنامه افزودنی Dark Reader

این کار پانل برنامه های افزودنی را در سافاری باز می کند. برای فعال کردن برنامه افزودنی ، روی علامت تیک کنار “Dark Reader” کلیک کنید.

تیک کنار "Dark Reader"

اکنون نمادی از Dark Reader را در نوار ابزار Safari مشاهده خواهید کرد. برای دیدن همه گزینه ها و تنظیمات ، روی دکمه “Dark Reader” کلیک کنید.

دکمه "Dark Reader"

برای فعال کردن حالت تاریک برای همه وب سایت ها ، روی دکمه “On” کلیک کنید. برای تغییر حالت تاریک براساس تنظیمات سیستم Mac خود ، به حالت “Auto” بروید.

فعال کردن حالت تاریک

اگر تصاویر و نماد کاملاً مناسب به نظر نمی رسند ، مطمئن شوید که “Dynamic Mode” فعال شده است (بسیار بهتر از حالت فیلتر است).

"Dynamic Mode"

اگر می خواهید حالت تیره برای وب سایت فعلی غیرفعال شود ، روی دکمه “Enabled For Current Website” کلیک کنید. می توانید با استفاده از کشویی در فهرست برنامه افزودنی ، روشنایی و کنتراست را تغییر دهید.

دکمه "Enabled For Current Website"

برای گزینه های بیشتر بر روی دکمه “Settings” کلیک کنید. از اینجا می توانید حالت تاریک را برای همه وب سایت ها به طور پیش فرض غیرفعال کنید. گزینه “Theme” به شما امکان می دهد برای هر وب سایت یک تم سفارشی تنظیم کنید.

تم سفارشی

اکنون که یک حالت تاریک و گسترده در سیستم دارید ، می توانید آن را در iPhone یا iPad خود در iOS 13 ، iPadOS 13 یا بالاتر فعال کنید.

 

 

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات