نحوه ویرایش تصاویر در اسلایدهای Google

اگر نمایشگاهی را در Google Slides ایجاد می کنید ، می توانید تصاویر بیرونی را انتخاب کنید. اسلایدهای Google به شما امکان می دهد تا با ویرایشگر عکس داخلی خود ، جلوه هایی مانند سایه های رها شده و بازتاب ها را برش دهید ، بپیچید و اضافه کنید. در اینجا چگونه است

برش تصاویر در اسلایدهای Google

در حالی که شما از ادامه کار برش تصاویر در Photoshop یا یک ویرایشگر عکس جایگزین استقبال بیشتری ندارید ، می توانید این اساسی ترین ویرایش های تصویر را در خود Google Slides انجام دهید. ابتدا ، باید Google Slides خود را در رایانه خود باز کنید.

اگر قبلاً تصویری درج نکرده اید ، می توانید با کلیک کردن Insert > Images  این کار را انجام دهید. از آنجا می توانید تصویری را از رایانه شخصی خود ، Google Drive یا Google Photos ذخیره کنید یا یک تصویر را از وب جستجو کرده و درج کنید.

پس از نصب تصویر ، بر روی عکس خود راست کلیک کرده و بر روی “Crop Image” کلیک کنید تا شروع به برداشت شود.

همچنین می توانید با دوبار کلیک کردن روی تصویر ، به حالت برداشت تصویر بروید.

یک منوی حاشیه اضافی اضافی در اطراف تصویر شما ظاهر خواهد شد ، به شما امکان می دهد مناطقی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید.

با استفاده از ماوس یا صفحه لمسی ، قسمت هایی از تصویر خود را که می خواهید نگه دارید ، انتخاب کنید. هر چیزی در خارج از مرز خاکستری برداشته می شود.

هنگامی که از تصویر برش خوشحال شدید ، یک بار در خارج از ناحیه تصویر کلیک کنید. اسلایدهای Google محصول محصول را بطور خودکار اعمال می کند.

بازیابی تصاویر در اسلایدهای Google

ابزار recoloring در Google Slides به شما امکان می دهد با استفاده از یکی از چندین فیلتر رنگ ، رنگ یک تصویر درج شده را تغییر دهید. اینها شامل حالت سپیایی است تا تصویر شما قدیمی تر شود و همچنین یک فیلتر سیاه و سفید برای از بین بردن رنگ کامل.

برای شروع ، بر روی تصویر خود راست کلیک کرده و “Format Options” را انتخاب کنید تا به منوی قالب بندی تصویر دسترسی پیدا کنید.

همچنین می توانید با کلیک روی Format > Format گزینه از نوار منو به این گزینه دسترسی پیدا کنید.

این گزینه های قالب بندی تصویر را در سمت راست به وجود می آورد. برای شروع دوباره بازیابی تصویر ، روی زیرمجموعه “Recolor” کلیک کنید.

به طور پیش فرض ، منوی کشویی روی گزینه “No Recolor” تنظیم می شود. بر روی منوی کشویی کلیک کرده و سپس یکی از فیلترهای تصویری را برای اعمال آن بر روی تصویر خود انتخاب کنید.

فیلتر تصویری که اعمال می کنید ، تصویر شما را متناسب با تصویر کوچک پیش نمایش نشان داده شده در فهرست کشویی ، دوباره تغییر می دهد.

تنظیم روشنایی تصویر ، کنتراست و شفافیت در اسلایدهای Google

اگر نیاز دارید تا میزان روشنایی یا کنتراست تصویر خود را لمس کنید یا شفافیت را کاهش دهید تا احساس محو شده شود ، می توانید این کار را از طریق منوی قالب بندی تصویر در Google Slides انجام دهید.

بر روی تصویر خود راست کلیک کرده و گزینه “Format Options” را انتخاب کرده و یا از نوار فهرست “Format> Format Options” را کلیک کنید. برای دسترسی به سطح روشنایی ، کنتراست و شفافیت تصویر خود ، بر روی زیرشاخه “Adjustments” کلیک کنید.

تصویر ملکه الیزابت دوم نشان داده شده در بالا دارای سطح شفافیت صفر است. میزان روشنایی و کنتراست نیز صفر تنظیم شده است و امکان کاهش تنظیمات فوق و زیر صفر (با استفاده از تنظیمات تصویر اصلی به عنوان پیش فرض) وجود دارد.

برای تغییر این تنظیمات ، با استفاده از ماوس یا صفحه کلید ، اسلایدها را برای هر گزینه حرکت دهید. نوار لغزنده را به سمت چپ حرکت دهید تا اثر آن گزینه کاهش یابد یا برای افزایش آن به سمت راست حرکت کنید.

تنظیمات به صورت خودکار اعمال می شوند. هنگامی که از آنها خوشحال شدید ، بر روی قسمت تصویر کلیک کرده یا “Reset” را انتخاب کنید تا تصویر به حالت اصلی خود بازگردد.

افزودن افکت به تصاویر در اسلایدهای Google

منوی قالب بندی تصویر در Google Slides شامل دو جلوه اضافی است که می توانید برای تصویر خود اعمال کنید: بازتاب و سایه چشم انداز.

برای دسترسی به منوی قالب بندی تصویر ، روی گزینه> Format Options یا کلیک بر روی تصویر خود کلیک راست کرده و بر روی “Format Options” کلیک کنید.

اضافه کردن یک اثر سایه Drop

در منوی “Format Options” ، روی فلش منوی کشویی کلیک کنید تا زیر شاخه “Drop Shadow” وارد شوید.

این کار به طور خودکار کادر کنار “Drop Shadow” را فعال می کند و جلوه آن را بر روی تصویر خود اعمال می کند. گزینه های تغییر اثر سایه قطره در زیر ظاهر می شود.

می توانید رنگ سایه قطره را تغییر دهید ، تا چه اندازه می خواهید آن را گسترش داده و از چه زاویه ای ، چقدر می خواهید آن را مبهم کنید و سطح شفافیت را برای آن اعمال کنید.

با استفاده از ماوس یا صفحه لمسی ، نوار لغزنده ها را به سمت چپ یا راست حرکت دهید تا سطح هر یک از این گزینه ها را تنظیم کنید. برای انتخاب رنگ سایه ، از منوی کشویی استفاده کنید.

هر یک از تغییراتی که ایجاد می کنید به طور خودکار روی تصویر شما اعمال می شود.

روی کادر انتخاب کنار نام دسته “Drop Shadow” کلیک کنید تا اثر در هر نقطه حذف شود.

افزودن اثر بازتاب تصویر

زیر مجموعه “Reflection” در منوی “Format Options” به شما امکان می دهد یک اثر بازتاب زیر تصویر خود اضافه کنید. با باز کردن زیرشاخه ، به طور پیش فرض ، کادر انتخاب کنار نام را فعال می کند و جلوه را اعمال می کند.

شما می توانید با استفاده از کشویی های ارائه شده ، اثر را تغییر دهید و گزینه های دیگری برای تغییر شفافیت ، فاصله و اندازه بازتاب استفاده کنید.

با استفاده از موس خود ، نوار لغزنده را برای هر گزینه به چپ یا راست حرکت دهید تا جلوه را کم یا زیاد کنید.

تغییرات در اثر بازتاب به طور خودکار اعمال می شود. برای حذف اثر ، روی کادر انتخاب کنار نام زیر مجموعه “Reflection” کلیک کنید.

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات