نحوه رمزگذاری PDF در Mac

رمزگذاری PDF در Mac : اگر می خواهید PDF را در Mac رمزگذاری کنید ، ساده ترین روش استفاده از برنامه Preview است. برای حفظ امنیت آنها می توانید از Preview برای اضافه کردن رمز عبور به حساس ترین اسناد PDF استفاده کنید.

Preview به عنوان یک برنامه اصلی macOS در دسترس است ، بنابراین می توانید آن را در هر رایانه Mac پیدا کنید. هیچ نرم افزاری اضافی لازم نیست. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک سند PDF برای رمزگذاری و مک برای رمزگذاری آن است.

اگر ترجیح می دهید از نرم افزارهای دیگر استفاده کنید ، می توانید به جای آن از PDF با استفاده از Microsoft Office محافظت کنید ، اما Preview سریعترین روش برای انجام این کار را با استفاده از یک برنامه اصلی Mac ارائه می دهد.

برای افزودن گذرواژه به یک سند PDF در macOS ، برنامه Preview را از Launchpad باز کنید ، که می توانید از Dock در پایین صفحه Mac خود راه اندازی کنید.

برنامه Preview در mac

از طرف دیگر ، می توانید Preview را از پوشه برنامه های کاربردی در برنامه Finder راه اندازی کنید – همچنین این گزینه را به عنوان نمادی در Dock خود پیدا خواهید کرد.

راه اندازی Preview در برنامه Finder

پس از باز کردن پیش نمایش ، بر روی File> Open از نوار منو کلیک کنید تا سند PDF مورد نظر برای رمزگذاری را با رمز خود باز کنید.

File> Open در mac

مرتبط: نحوه ارتقاء از ویندوز ۷ به لینوکس

برای شروع رمزگذاری سند PDF که در پیش نمایش باز کرده اید ، روی File> Export از نوار فهرست کلیک کنید.

File> Export در mac

این گزینه های مختلفی برای صادرات PDF شما در قالب های مختلف از جمله گزینه اضافه کردن رمز عبور ایجاد می کند.

اگر نمی خواهید سند موجود خود را بازنویسی کنید ، لازم است که سند جدید خود را در کادر “Export As” بدهید. مکان ذخیره را در زیر منوی کشویی “Where” تأیید کنید.

برای افزودن گذرواژه ، روی کادر “Encrypt” در منوی گزینه‌ها کلیک کنید و سپس یک رمز عبور ایمن را در جعبه “Password” و “Verify” تایپ کنید بلافاصله در زیر.

مرتبط:

دکمه “Save” را فشار دهید تا پس از تأیید تنظیمات خود ، سند PDF رمزگذاری شده خود را ذخیره کنید.

رمزگذاری PDF در Mac

سپس سند PDF شما با استفاده از گزینه هایی که انتخاب کرده اید صادر می شود. بارگیری سند درPreview  پس از رمزگذاری پرونده ، به شما نیاز دارد که یک رمز عبور را وارد کنید.

رمزعبور سند را در کادر “Password” تایپ کرده و Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

رمزگذاری PDF در Mac

اگر رمز عبور صحیح باشد ، این فایل را رمزگشایی می کند و سند را باز می کند. تا زمانی که آن را ببندید ، می توانید مشاهده فایل را ادامه دهید – پس از بسته شدن ، برای مشاهده مجدد پرونده باید دوباره رمز ورود را وارد کنید.

این بود از آموزش امروز راجب رمزگذاری PDF در Mac

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات