فریز یا مخفی کردن سطر و ستون ها در Google Sheets

فریز یا مخفی کردن سطر و ستون ها در Google Sheets : هر چه تعداد ردیف ها و ستون ها در صفحه گسترده Google شما بیشتر شود ، ناخوشایند تر می شود. فریز یا پنهان کردن سطرها و ستون ها می تواند صفحه گسترده شما را برای خواندن و حرکت آسان تر کند.

 

ستون ها و ردیف ها را در صفحات Google Sheets مسدود کنید

اگر ستون ها یا ردیف ها را در صفحات Google مسدود کنید ، آنها را در جای خود قفل می کند. این گزینه مناسبی برای استفاده با صفحه گسترده داده های سنگین است ، جایی که می توانید ردیف ها یا ستون های هدر را freeze کنید تا خواندن داده های شما راحت تر باشد.

در بیشتر موارد ، فقط می خواهید ردیف یا ستون اول را freeze کنید ، اما می توانید ردیف ها یا ستون ها را بلافاصله بعد از اولین مسدود کنید. برای شروع ، یک سلول در ستون یا ردیف مورد نظر را برای فریز کردن انتخاب کنید و سپس از منوی بالا روی View> Freeze کلیک کنید.

برای freeze کردن ستون بالای A یا ردیف ۱ ، روی ““۱ Column” or “۱ Row” کلیک کنید. در غیر این صورت ، روی “۲ Columns” or “۲ Rows ” کلیک کنید تا دو ستون یا سطر اول مسدود شود.

همچنین می توانید بر روی “Up to Current Column” یا “Up to Current Row” کلیک کنید تا ستون ها یا ردیف ها را تا سلول انتخابی خود freeze بشه.

فریز یا مخفی کردن سطر و ستون ها در Google Sheets

هنگامی که به صفحه گسترده خود می روید ، سلول های یخ زده شما در جای خود باقی می مانند تا بتوانید به راحتی به آن مراجعه کنید.

یک مرز سلولی خاکستری ضخیم تر در کنار ستون یا ردیف یخ زده ظاهر می شود تا مرز بین سلول های یخ زده و یخ زده شما روشن شود.

فریز یا مخفی کردن سلول ها در Google Sheets
اگر می خواهید ستون ها یا ردیف های یخ زده را حذف کنید ، روی View > freeze کلیک کنید و “No Rows” یا “No Columns” را انتخاب کنید تا این سلول ها به حالت عادی برگردند.

فریز یا مخفی کردن Google Sheets

ستون ها و ردیف ها را در صفحات Google Sheets مخفی کنید

اگر می خواهید به طور موقت سطرها یا ستون های خاصی را مخفی کنید ، اما نمی خواهید آنها را از صفحه گسترده Google خود حذف کنید ، می توانید به جای آنها مخفی شوید.

ستون های صفحه Google Sheets را مخفی کنید

برای مخفی کردن ستون ، روی ستون انتخابی خود بر روی سربرگ ستون راست کلیک کنید. در منوی ظاهر شده ، روی دکمه “Hide Column” کلیک کنید.

ستون های صفحه گسترده گوگل
ستون شما از صفحه ناپدید می شود ، با فلش در هدر ستون در هر طرف ستون پنهان شما ظاهر می شود.

ناپدید شدن ستون صفحه گسترده گوگلمرتبط:نحوه ویرایش تصاویر در اسلایدهای Google

با کلیک بر روی این فلش ها ستون را در معرض دید قرار داده و آن را به حالت عادی باز می گرداند. از طرف دیگر ، می توانید از کلید های میانبر صفحه کلید در صفحات Google Sheets استفاده کنید تا ستون خود را به جای آن مخفی کنید.

روی هدر ستون کلیک کنید تا آن را انتخاب کرده و سپس Ctrl + Alt + 0 را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا در عوض مخفی شود. با انتخاب ستون ها در هر طرف از ردیف پنهان و فشار دادن Ctrl + Shift + 0 روی صفحه کلید ، ستون شما بعداً پنهان می شود.

ردیف صفحات Google را مخفی کنید

مشابه روند فوق ، اگر می خواهید یک ردیف را در Google  پنهان کنید ، برای ردیفی که می خواهید پنهان کنید ، بر روی سربرگ سطر راست کلیک کنید.

در منوی ظاهر شده ، روی دکمه “Hide Row” کلیک کنید.

ردیف صفحه گسترده گوگل را فریز یا مخفی کردن
ردیف انتخابی شما ناپدید می شود ، با فلش های مخالف در ردیف های هدر در هر طرف ظاهر می شوند.

فریز یا مخفی کردن ردیف در صفحه گسترده گوگل

روی این فلش ها کلیک کنید تا ردیف پنهان شما نمایش داده شود و در هر نقطه آن را به حالت عادی برگردانید.

اگر ترجیح می دهید از میانبر صفحه کلید استفاده کنید ، بر روی سربرگ ردیف کلیک کنید تا آن را انتخاب کرده و سپس Ctrl + Alt + 9 را فشار دهید تا در عوض سطر پنهان شود. ردیف ها را از دو طرف ردیف پنهان خود انتخاب کنید و Ctrl + Shift + 9 را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا بعداً آن را پنهان کنید.

این بود از آموزش امروز راجب فریز یا مخفی کردن سطر و ستون ها در Google Sheets

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات