نحوه رسم آنلاین با استفاده از برنامه بوم Google Chrome

نحوه رسم آنلاین با استفاده از برنامه بوم Google Chrome: اگر به دنبال یک ابزار ترسیم متقابل پلتفرم هستید ، بیشتر از برنامه وب بوم Google Chrome Canvas جستجو نکنید. به حساب Google شما پیوند می یابد ، به شما امکان می دهد نقشه های خود را بر روی چندین دستگاه ذخیره و ویرایش کنید. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

از اولین باری که به Google Chrome Canvas دسترسی پیدا می کنید ، از شما خواسته می شود وارد حساب Google خود شوید. روی ” Get Started شروع کار” کلیک کنید و برای شروع از اعتبار حساب خود استفاده کنید.

باز کردن ، ایجاد یا حذف یک نقاشی بوم Chrome

هنگامی که برای اولین بار بوم Google Chrome را باز می کنید ، به طور پیش فرض یک نقشه جدید ظاهر می شود. اگر قبلاً از آن استفاده کرده اید ، تصاویر کوچک نقشه های قبلی خود را مشاهده خواهید کرد.

اگر ترسیم موجود را دارید ، برای شروع ویرایش روی آن کلیک کنید. در غیر این صورت ، می توانید دکمه آبی جدید ” New Drawing طراحی جدید” را کلیک کنید تا یک نقاشی خالی جدید ایجاد کنید ، یا ” New from Image جدید از تصویر” را کلیک کنید تا یک تصویر موجود از رایانه شخصی خود را وارد کنید تا در عوض آن را ترسیم کنید.

باز کردن ، ایجاد یا حذف یک نقاشی بوم Chrome

بوم نقاشی جدید شما (یا خالی یا با تصویر ارائه شده) به طور خودکار باز خواهد شد ، آماده برای شروع علامت گذاری است.

اگر می خواهید یک نقاشی بعد از ایجاد آن حذف کنید ، با کلیک بر روی نماد خانه در گوشه سمت چپ بالای رابط بوم Google Chrome Chrome ، به صفحه اصلی / انتخاب برگردید. بر روی دکمه منو سه نقطه در گوشه پایین سمت راست تصویر کوچک نقشه کلیک کنید و سپس بر روی دکمه ” Delete حذف” کلیک کنید.

باز کردن ، ایجاد یا حذف یک نقاشی بوم Chrome

افزودن نام به نقشه های بوم Google Chrome

نقشه های جدید بوم Google Chrome بوم بدون نام ایجاد می شوند. برای افزودن نام به یک نقشه موجود ، بر روی نماد منو سه نقطه برای نقاشی روی صفحه انتخاب کلیک کنید و سپس بر روی دکمه ” Rename تغییر نام” کلیک کنید.

افزودن نام به نقشه های بوم Google Chrome

مرتبط: نحوه افزودن ضبط صفحه به گوگل اسلایدر

برای صرفه جویی در تغییرات ، نام مناسب را برای ترسیم خود تایپ کرده و سپس بر روی دکمه “OK” کلیک کنید.

افزودن نام به نقشه های بوم Google Chrome

نام نقاشی شما در زیر تصویر کوچک برای نقاشی شما ، در کنار نماد منوی سه نقطه ای ظاهر خواهد شد.

افزودن نام به نقشه های بوم Google Chrome

ابزارها و رنگها را تغییر دهید

حالت ویرایش بوم Google Chrome چندین ابزار طراحی دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، هر کدام دارای بافت ، اندازه و تأثیر خاص خود هستند. این ابزارها بطور برجسته در یک منو در سمت چپ صفحه نمایش داده می شوند.

ابزارها و رنگها را تغییر دهید

وقتی ابزار را انتخاب می کنید ، با استفاده از رنگ انتخاب شده ، برجسته تر ظاهر می شود. ابزار نقاشی موجود شامل مداد ، قلم چشمه ، قلم نشانگر ، گچ و ابزار پاک کن است.

درست در بالای لیست ابزارها گزینه هایی برای تغییر رنگ و اندازه ابزار طراحی شما وجود دارد. با کلیک بر روی نماد مدور به شما امکان می دهید رنگ ها را از یک پالت از پیش تنظیم شده انتخاب کنید. در عوض ، می توانید بر روی “Custom سفارشی” کلیک کنید تا به جای آن از یک کد رنگی استفاده کنید.

ابزارها و رنگها را تغییر دهید

برای ویرایش اندازه و کدورت ابزار طراحی خود ، روی نماد مثلث در زیر نماد مدور بر روی مداد کلیک کنید.

با استفاده از موس خود ، اسلایدها را به سمت چپ یا راست حرکت دهید تا اندازه یا کدورت خروجی ابزار طراحی خود را کاهش یا افزایش دهید.

ابزارها و رنگها را تغییر دهید

اگر می خواهید تغییراتی را که در هنگام ترسیم ایجاد کرده اید خنثیسازی کنید (یا از بین بکشید) ، می توانید از فلش های چپ و راست در قسمت بالای صفحه ویرایش استفاده کنید.

ابزارها و رنگها را تغییر دهید

اضافه کردن یا حذف لایه ها

Google Chrome Canvas به شما امکان می دهد از چندین لایه استفاده کنید و به شما امکان ایجاد نقاشی های پیچیده را می دهد که به راحتی ویرایش می شوند.

منوی لایه ها به شما امکان می دهد لایه های موجود خود را ببینید. می توانید لایه های موجود را از این فهرست اضافه ، مخفی یا حذف کنید. برای دسترسی به آن ، روی نماد rhombus در گوشه بالا سمت راست ، کنار نماد منوی تنظیمات سه نقطه کلیک کنید.

اضافه کردن یا حذف لایه ها

برای افزودن یک لایه جدید ، روی نماد به علاوه در گوشه سمت راست بالای منوی پاپ آپ کلیک کنید. برای حذف آن یا نماد چشم برای مخفی کردن آن ، روی نماد حذف شده در کنار هر لایه کلیک کنید.

اضافه کردن یا حذف لایه ها

بصورت پیش فرض ، بوم نقاشی زمینه ای سفید دارد. می توانید با کلیک بر روی نماد سطل رنگ در انتهای منو و سپس انتخاب یک رنگ دلخواه ، این گزینه را از فهرست لایه ها ویرایش کنید.

اضافه کردن یا حذف لایه ها

رنگ بوم انتخاب شده شما پس از انتخاب به طور خودکار اعمال می شود. همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی نماد چشم ، این لایه پس زمینه را پنهان کنید و یک پس زمینه شفاف باقی بگذارید.

صادرات نقشه بوم Google Chrome

اگر نقشه بوم Google Chrome ایجاد کرده اید و می خواهید آن را در جای دیگری صادر کنید ، یا برای چاپ یا ویرایش بیشتر ، دو روش برای انجام آن وجود دارد.

در صفحه ویرایش ، بر روی آیکون سه نقطه ای در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. از آنجا ، بر روی “Export Drawing” از فهرست pop-up کلیک کنید تا صادرات آن آغاز شود.

صادرات نقشه بوم Google Chrome

روش دیگر ، در صفحه انتخاب نقشه ، روی نقاشی روی نماد سه نقطه ای در گوشه پایین سمت راست تصویر کوچک کلیک کنید. از آنجا ، بر روی دکمه “صادرات” کلیک کنید.

صادرات نقشه بوم Google Chrome

هر دو روش به شما امکان می دهد تا نقاشی را به عنوان تصویر با فرمت فایل PNG به رایانه خود صادر کنید.

این بود از آموزش امروز راجب نحوه رسم آنلاین با استفاده از برنامه بوم Google Chrome

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات