آموزش ساخت کاغذ خط دار در نرم افزار ورد (Word)

آموزش ساخت کاغذ خط دار در نرم افزار ورد (Word)

 

همانطور که می دانید نرم افزاز Word از مجموعه ی Office می باشد و معمولا افراد از آن برای نامه نگاری ، نویسندگی و اموری از این قبیل استفاده می کنند . این نرم افزار دارای امکانات و دستورات بسیار زیادی است که اگر شما آنها را با هم ترکیب کنید ، می توانید یک الگو فوق العاده جذاب و زیبا خلق کنید .

به عنوان مثال اگر به قالب دفترچه های یادداشت نگاهی بیندازید ، متوجه می شوید که خطوط پشت سر هم قرار گرفته اند و علاوه بر کارایی ، باعث زیبایی دفترچه شده است . حال اگر بخواهیم این نوع قالب را در نرم افزار قدرتمند Word طراحی کنیم ، مراحل انجام آن به چه شکلی خواهد بود ؟ و یا اصلا اینکار قابل طراحی در این نرم افزار است ؟!

بله ، شما به سادگی می توانید با انجام چند مرحله کوتاه ، این طرح را در نرم افزار Word طراحی کنید و از آن استفاده کنید . پس اگر اشتیاق به ساخت این طرح دارید ، فرصت را از دست ندهید و مراحل زیر را مرحله به مرحله و بطور کامل انجام دهید تا به طرح مورد نظر خود برسید .

 

پیشنهاد می شود : چگونه بروی Bios سیستم خود Password بگذاریم ؟

 

مراحل ساخت کاغذ خط دار در نرم افزار Word !

در ابتدا برای اینکه یک کاغذ خط دار بسازید ، به تب Layout بروید و سمت در بخش Page Setup ، از آیکونی کوچکی که در سمت چپ پایین صفحه است ، استفاده کنید .

پس از آن در پنجره باز شده ، در بخش Margins ، مقدار حاشیه خود را نسبت به پروژه خود وارد کنید و در آخر دکمه OK را انتخاب کنید .

پس از آن به تب Insert بروید و پس از انتخاب گزینه Table مورد آخر یعنی Insert Table را انتخاب کنید .

پیشنهاد می شود : ۳ روش حل مشکل کار نکردن کلید های میانبر در ورد (Word)

در پنجره ی باز شده ، روبروی عبارت Number of Columns مقدار یک را قرار دهید و برای قسمت Number of Rows با توجه به طرح خود ، مقدار دهی کنید و در آخر کلید Ok را بزنید .

پس از اینکه جدول برای شما ترسیم شد ، بروی جدول خود کلیک کنید تا آیکون جهت نما در گوشه آن به نمایش در آید . پس از آن روی آیکون راست کلیک کنید و گزینه Table Properties را انتخاب کنید .

پس از اینکه پنجره ویژگی برای شما باز شد ، به تب Row بروید و مقدار Specify Height را براساس طرح خود وارد کنید و مقدار Row Height is را بروی Exactly تنظیم کنید و OK را بزنید .

پس از آن به تب Design در زیر Table Tools بروید و منوی Borders را انتخاب کنید . در منوی باز شده گزینه آخر یعنی Borders and Shading را انتخاب کنید .

پیشنهاد می شود : چگونه در نرم افزار Word فهرست ایجاد کنیم ؟ 

در این قسمت تنظیمات مورد نظر خود را بسته به سلیقه خود مانند رنگ ، اندازه و … را مشخص کنید و OK را بزنید .

تبریک میگم . صفحه خط دار شما آماده شد .

Amir

تولید محتوا ، Ux/Ui

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات