چگونه از یک درایو USB ایمیج بگیریم؟

با ایجاد یک ایمیج ذخیره شده می توانید از درایو USB خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس می توانید چندین ایمیج USB را ذخیره کرده و کلون کنید. این راهنما نحوه ایجاد تصویری از درایو USB خود را با استفاده از ویندوز ۱۰ نشان می دهد.

در مقابل کلون کپی کنید

اگر به سادگی کپی کردن فایل ها از یک USB stick را دنبال نمی کنید ، این راهنما را دنبال نکنید. از روش معمول کشیدن و رها کردن در File Explorer برای انتقال پرونده ها به USB stick استفاده کنید.

این راهنما کاربرانی را که نیاز به پشتیبان گیری یا کلون کردن یک USB stick مانند درایو بوت USB دارند ، هدف قرار می دهد. تفاوت اینجاست که شما به راحتی نمی توانید محتویات آن را به درایو USB دیگری بکشید. به ضبط های بوت اصلی درایو و جداول تقسیم بندی شما نیز نیاز دارید. حتی اگر درایو USB منبع قابل بوت نیست ، اگر بیش از یک پارتیشن داشته باشید باید یک کلون درست کنید.

سپس ایمیج حاصل از همه پرونده های قابل مشاهده و پنهان و فضای استفاده نشده درایو تشکیل شده است. این ایمیج همچنین شامل فضای خالی است: بقایای استفاده نشده از فضای درایو ویندوز ۱۰ به یک فایل واحد اختصاص می یابد.

سرانجام ، اگر شما نیاز به کپی کردن فایل ها از یک درایو USB غیر قابل راه اندازی برای چندین واحد با ظرفیت یکسان دارید ، کلون کردن ممکن است سریعترین راه حل شما باشد. سناریوها می توانند شامل مجموعه های مطبوعاتی مبتنی بر USB برای نمایشهای تجاری یا فهرست کالاهای تولید کننده ارسال شده به مشتریان باشند.

 

درایو USB خود را کلون کنید

ابزار رایگان ImageUSB نرم افزار Passmark را بارگیری و استخراج کنید. جدیدترین نسخه (مطابق با این نوشتار) v1.5.1000 است که در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ منتشر شده است. این برنامه به ویندوز ۱۰ نصب نمی شود ، بنابراین حتما پرونده ZIP را در محلی که می توانید به خاطر بسپارید باز کنید.

در مرحله بعد ، منبع USB خود را وارد کرده و برنامه را با دوبار کلیک روی فایل ImageUSB.exe راه اندازی کنید. در صورت ظاهر شدن پنجره بازشوئی حساب کاربری در صفحه ، روی “بله” کلیک کنید.

وقتی برنامه روی صفحه نمایش شما باز می شود ، کادر کنار دستگاه USB ذکر شده خود را علامت بزنید.

بعد ، “Create Image From USB Drive”  را در مرحله ۲ انتخاب کنید.

برای انتخاب یا ایجاد مقصدی برای تصویر ذخیره شده ، بر روی دکمه “Browse” کلیک کنید. شما همچنین باید نام پرونده را ایجاد کنید ، اگرچه نمی توانید پسوند پرونده “.BIN” را تغییر دهید.

هنگامی که نام و مکان پرونده را انتخاب می کنید ، برای شروع فرایند صرفه جویی در تصویر ، روی دکمه “Create” کلیک کنید.

در آخر ، برای تأیید و تأیید جزئیات کار ، روی پنجره پاپ آپ “Yes” کلیک کنید.

در قسمت “Available Options ” در سمت راست ، گزینه “Post Image Verification” به طور پیش فرض بررسی می شود. با فعال شدن این ویژگی ، برنامه پس از اتمام از طریق پرونده اسکن می کند تا صحت آن را تأیید کند. در صورت عدم موفقیت در بازرسی ، باید دوباره تصویر را ایجاد کنید. همچنین تنظیمات “Beep On Completion” را مشاهده می کنید که یک هشدار شنیدنی را ارائه می دهد.

 

پرونده ایمیج خود را به USB Stick منتقل کنید

برای این راهنما به یک درایو USB با ظرفیت مطابق با دستگاه ذخیره اصلی نیاز دارید. برای مثال ، اگر از درایو ۱۲۸ گیگابایتی یک تصویر USB ایجاد کرده اید ، درایو دوم به ظرفیت ۱۲۸ گیگابایتی نیاز دارد. به عنوان مثال شما نمی توانید تصویر را در درایو با ظرفیت ۶۴ گیگابایت نصب کنید. چرا؟ زیرا تصویر شامل فضای استفاده نشده است.

مانند گذشته ، روی فایل ImageUSB.exe دوبار کلیک کنید تا برنامه شروع شود. در صورت ظاهر شدن پنجره بازشوئی حساب کاربری در صفحه ، روی “Yes” کلیک کنید.

هنگامی که برنامه روی صفحه نمایش شما باز شد ، روی گزینه “نWrite Image To USB Drive ” که در مرحله ۲ ذکر شده است کلیک کنید.

برای یافتن و انتخاب پرونده تصویری ذخیره شده در رایانه شخصی ، روی دکمه “Browse” کلیک کنید.

پس از یافتن تصویر ذخیره شده ، برای شروع روی دکمه “Write” کلیک کنید. به خاطر داشته باشید که ImageUSB همه چیز ذخیره شده در USB مقصد را پاک کرده و محتویات آن را با داده های تصویر جایگزین می کند.

اگر برنامه ای برای نوشتن آن بر روی USB stick ندارید ، پس از اتمام ، پرونده را از رایانه شخصی خود حذف کنید. اگر در حال ساخت چندین کلون هستید ، یک درایو USB جدید وارد کرده و این چهار مرحله را تکرار کنید.

محمدرضا حسین زاده

علاقه مند به تولید محتوا ، طراحی وب و گرافیک. وب سایت گیک آنلاین رو در زمستان 96 راه اندازی کردم تا هرچه یاد میگیرم رو به اشتراک بگذارم و به نظرم این لذت بخش ترین کار تو زندگیمه.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات