نحوه نصب و استفاده از Extensions در New Microsoft Edge

نحوه نصب و استفاده از Extensions در New Microsoft Edge: مرورگر جدید Microsoft Edge ، بر اساس پروژه Chromium که توسط Google Chrome استفاده شده است ، تجربه مرور بهتر را در رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ به ارمغان می آورد. یک ویژگی منحصر به فرد امکان استفاده از ( Extension ) برنامه های افزودنی از مایکروسافت و فروشگاه وب Chrome است. در اینجا نحوه نصب و استفاده از آنها آورده شده است.

قبل از شروع ، مرورگر جدید Microsoft Edge را بارگیری کرده و آن را نصب کنید.

نصب و استفاده از افزونه های Microsoft در Microsoft Edge

مانند Chrome ، مایکروسافت Edge این امکان را دارد که افزونه های مرورگر به نام extensions را نصب کند که ویژگی های جدید و پیشرفته ای را اضافه می کند.

می توانید با کلیک کردن روی نماد منوی نقطه سه بعدی که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد و سپس دکمه “Extensions” را انتخاب کنید ، وارد شوید.

نحوه نصب و استفاده از Extensions

Edge، به طور پیش فرض ، هیچ  ( Extension ) برنامه افزودنی از پیش نصب شده را نخواهد داشت. برای نصب خود ، روی گزینه “Get extensions from Microsoft Store” در منوی سمت چپ کلیک کنید.

نحوه نصب و استفاده از Extensions

با این کار فروشگاه مایکروسافت برای Edge بارگیری خواهد شد ، با extensions  که بر اساس طبقه بندی جدا شده اند و هرکدام دارای یک هدف مشخص هستند. به عنوان مثال ، “Shopping” چندین ( Extension ) برنامه افزودنی را برای کمک به شما در خرید در وب سایت های مختلف لیست می کند.

بر روی افزونه ای که دوست دارید کلیک کنید و سپس دکمه “Get” را برای شروع نصب آن انتخاب کنید.

دکمه "Get" نحوه نصب و استفاده از Extensions

Edge یک پنجره بازشو را نشان می دهد ، در صورت موافقت با نصب آن ، به شما درباره مجوزهایی که افزونه به آن دسترسی خواهد داشت هشدار می دهد. به عنوان مثال ، خواندن تاریخچه وب سایت شما یا نمایش اعلان ها.

اگر می خواهید نصب را ادامه دهید ، روی دکمه ““Add Extension” کلیک کنید.

دکمه "“Add Extension" نحوه نصب و استفاده از Extensions

پس از نصب(Extensions) برنامه افزودنی ، Edge اعلانی را برای تأیید و برجسته نماد ( Extension ) برنامه افزودنی شما نشان می دهد. نماد برنامه افزودنی در کنار نوار آدرس شما ظاهر خواهد شد ، همچنین به عنوان ورودی در صفحه تنظیمات “Extensions” ظاهر می شود.

اگر یک نماد برای ( Extension )  برنامه افزودنی شما در کنار نوار آدرس ظاهر می شود ، می توانید برای تعامل بیشتر با برنامه افزودنی ، روی آن کلیک کنید.

نماد برای برنامه افزودنی شما در کنار نوار آدرس

مرتبط: غیرفعال کردن دریافت موقعیت مکانی و اعلان وبسایت ها در مرورگر

می توانید با کلیک بر روی دکمه “Details” برای( Extension ) برنامه افزودنی خود در صفحه “Extensions” اطلاعات بیشتری در مورد ( Extension ) برنامه افزودنی خود مشاهده کنید. اگر می خواهید پسوند را کاملاً از Edge حذف کنید ، می توانید با کلیک بر روی کشویی آبی یا انتخاب دکمه “Remove” ، پسوند را غیرفعال کنید (یا فعال کنید).

دکمه "Remove"

نحوه نصب و استفاده از Extensions مرورگر Chrome در Microsoft Edge

تصمیم مایکروسافت مبنی بر کنار گذاشتن موتور مرورگر Edge و تبدیل شدن به استفاده از Chromium به عنوان پایه آن ، بدین معنی است که اکنون امکان استفاده و نصب افزونه های Google Chrome در خود Edge وجود دارد.

مایکروسافت به جای جدا کردن Edge از اکوسیستم Chrome ، تصمیم کاملاً معقول را برای اجازه نصب افزونه های Chrome در مرورگر Edge گرفت. برای این کار ، باید تنظیماتی را در Edge تغییر دهید تا نصب افزونه های Chrome امکان پذیر باشد.

روی نماد منو نقطه سه افقی در گوشه سمت راست بالای پنجره مرور Edge کلیک کنید و سپس گزینه “Extensions” را انتخاب کنید تا به منوی تنظیمات ( Extension ) برنامه افزودنی دسترسی پیدا کنید.

گزینه "Extensions"

از آنجا ، برای فعال کردن کشویی “Allow extensions from other stores” در گوشه سمت چپ کلیک کنید.

برای فعال کردن کشویی "Allow extensions from other stores"

“Allow” را انتخاب کنید تا هشدار مربوط به برنامه های تایید نشده را بپذیرید.

"Allow" را انتخاب کنید تا هشدار مربوط به برنامه های تایید نشده را بپذیرید

اکنون می توانید برای نصب ( Extension ) برنامه های افزودنی جدید به فروشگاه وب Chrome بروید. وقتی برنامه افزودنی مورد نظر خود را پیدا کردید ، روی “افزودن به Chrome” کلیک کنید تا نصب آن شروع شود.

افزودن به Chrome"

دکمه ““Add Extension” را انتخاب کنید تا پنجره پیش فرض هشداردهنده لبه را بپذیرید و اجازه نصب را بدهید.

دکمه "“Add Extension"

برنامه افزودنی Google Chrome نصب خواهد شد ، به عنوان نمادی در کنار نوار آدرس شما یا به عنوان ورودی در صفحه “Extensions” ظاهر می شود.  ( Extension ) برنامه های افزودنی Google Chrome تحت عنوان “From other sources” قرار می گیرند.

برنامه افزودنی Google Chrome

همانطور که با ( Extension ) برنامه های افزودنی که از فروشگاه Microsoft Edge نصب می کنید ، می توانید بر روی نوار لغزنده آبی کنار ورودی برای افزودنی Google Chrome کلیک کنید تا سریع آن را فعال یا غیرفعال کنید ، برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره برنامه افزودنی ، روی “Details” کلیک کنید یا روی ” “Remove” را فشار دهید تا آن را از Edge به طور کامل حذف کنید.

همچنین می توانید با فشار دادن نماد مربوط به آن که در کنار نوار آدرس در Edge قرار دارد ، با یک افزونه Chrome تعامل برقرار کنید و از ویژگی های آن استفاده کنید.

نماد مربوط به آن که در کنار نوار آدرس در Edge

یک کلمه هشدار.( Extension ) برنامه های افزودنی Chrome به جای Edge برای Chrome طراحی شده اند. در حالی که هر دو بخش نرم افزار اکنون دارای یک موتور مرورگر یکسان هستند ، برخی از تفاوت ها می توانند یک پسوند را خراب کرده یا باعث ایجاد رفتار غیرمعمول شوند.

اگر پسوندی را از فروشگاه وب Chrome پیدا کرده اید که کار نمی کند ، آن را حذف کرده و دیگری را امتحان کنید. همچنین می توانید یک افزونه مشابه را از فروشگاه مایکروسافت پیدا کنید.

این بود از آموزش امروزمون راجب نحوه نصب و استفاده از Extensions در New Microsoft Edge

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات