نحوه اضافه کردن دکمه های جدید به نوار ابزار مایکروسافت آفیس

نحوه اضافه کردن دکمه های جدید به نوار ابزار (ribbon ) مایکروسافت آفیس

نحوه اضافه کردن دکمه های جدید به نوار ابزار مایکروسافت آفیس

نوار ابزار مایکروسافت آفیس حاوی بیشتر دستورات مورد نیاز شماست ، اما گاهی اوقات اضافه کردن آن مفید است. در اینجا نحوه یافتن و انتخاب دکمه های دیگر برای افزودن به نوار در هر برگه مورد نظر شما آورده شده است.

نوار ribbon در همه برنامه های Office مانند اکسل ، OneNote ، چشم انداز ، پاورپوینت و Word استاندارد بوده است (به علاوه پروژه و ویزیو اگر هزینه ای برای آنها پرداخت کرده باشید) – Office Office 2007 ، و عادلانه است که بگوییم بسیار مفید است. مایکروسافت بسته به آنچه شما در برنامه انتخاب کرده اید ، کار زیادی کرده است تا بتواند برگه صحیح را به طور خودکار باز کند ، و بسیار راحت است که حتی اکثر مردم حتی متوجه آن نیستند.

با این وجود ، همه نیازهای متفاوتی دارند ، و ممکن است یک دکمه ribbon مفیدتر از غواصی از طریق یک زن و شوهر از منوها یا استفاده از یک فهرست زمینه پیدا کنید. شما می توانید با استفاده از یک فرایند شخصی سازی ساده ، هر دستور برنامه را به عنوان یک دکمه در ribbon اضافه کنید.

ما می خواهیم نحوه استفاده از Outlook را به شما نشان دهیم ، اما همان دستورالعمل ها برای همه برنامه های Microsoft Office اعمال می شود. به عنوان نمونه ، ما می خواهیم یک دکمه جدید به برگه Home در نوار Outlook اضافه کنیم تا یک ایمیل جدید با متن ساده ایجاد شود.

بر روی هر یک از زبانه های نوار ribbon راست کلیک کرده و “Customize The Ribbon ” را انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن دکمه های جدید به نوار ابزار مایکروسافت آفیس

در صفحه “Customize The Ribbon” که باز می شود ، منوی کشویی “Popular Commands” را به “All Commands” تغییر دهید.

نحوه اضافه کردن دکمه های جدید به نوار ابزار مایکروسافت آفیس

مرتبط: نحوه تعبیه فونت ها در پاورپوینت ۲۰۱۹ ویندوز و مک

حرکت به پایین تا رسیدن به فرمان مورد نظر خود را. در این حالت ، ما می خواهیم “Plain Text” را انتخاب کنیم.

نحوه اضافه کردن دکمه های جدید به نوار ابزار مایکروسافت آفیس

برای افزودن دکمه خود به ribbon ، باید آن را به گروه اضافه کنید. اینها در ستون سمت راست نشان داده شده است.

ما می خواهیم دکمه خود را به “Home” و در گروه خود اضافه کنیم. (اگرچه می توانید با انتخاب ساده آن گروه ، یک فرمان به گروه موجود اضافه کنید.)

برای افزودن گروه ، بر روی دکمه “New Groupد” کلیک کرده و سپس “Rename” را کلیک کنید تا نام مناسب به گروه داده شود. برای تأیید ایجاد گروه ، دکمه “OK” را انتخاب کنید.

ما می خواهیم دکمه ما اولین دکمه تب باشد ، بنابراین باید به بالای لیست ، بالای گروه “New” منتقل شود. برای حرکت گروه جدید خود به بالای لیست از فلش های موجود در سمت راست استفاده کنید یا در عوض آن را بکشید و بکشید.

مرحله آخر اضافه کردن دکمه به گروه است. در صفحه سمت چپ “Plain Text” را انتخاب کرده و بر روی دکمه “Add” کلیک کنید تا آن را به گروه اضافه کنید.

برای بستن صفحه ، روی “OK” کلیک کنید. گروه جدید شما که حاوی دکمه “Plain Tex” است ، در “Home” قابل مشاهده خواهد بود.

برای حذف دکمه ، روی زبانه راست کلیک کرده و دوباره “Customize The Ribbon ” را دوباره انتخاب کنید. دکمه موجود در پانل سمت راست را انتخاب کرده و سپس “Remove” را انتخاب کنید.

بر روی “OK” کلیک کنید و دکمه از ribbon حذف می شود. اگر گروهی که شما ایجاد کرده اید فقط یک دکمه در آن داشته باشید ، این گروه نیز حذف می شود.

می توانید به همان تعداد گروه و دکمه های دلخواه اضافه کنید ، همچنین دکمه ها و گروه های پیش فرض را از بین ببرید. این باعث می شود ribbon به همان میزان که ممکن است بخواهید قابل تنظیم باشد.

اگر می خواهید سفارشی سازی ها را از یک برگه ribbon حذف کنید ، روی دکمه “Reset” موجود در فهرست “Customize The Ribbon ” کلیک کنید ، سپس ““Reset Only Selected Ribbon Tab ” را انتخاب کنید.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید کل ribbon به طور پیش فرض تنظیم شود ، در عوض از “Reset All Customizations” استفاده کنید. گزینه های مختلف تنظیم مجدد به شما امکان می دهد تا حد زیادی تغییر دهید که می خواهید با اطمینان ، زیرا تنها یک دکمه از بازگرداندن یک برگه پیش فرض یا کل ribbon پیش فرض فاصله دارد.

 

این بود از آموزش امروز راجب نحوه اضافه کردن دکمه های جدید به نوار ابزار مایکروسافت آفیس

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

  1. […] مرتبط: نحوه اضافه کردن دکمه های جدید به نوار ابزار مایکروسافت … […]

  2. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات