نحوه راه اندازی مجدد تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی خود

نحوه راه اندازی مجدد تلفن: اگر گاهی اوقات دستگاه Android خود را مجدداً راه اندازی کنید ، حافظه آن را پاک می کند و کارها را سرعت می بخشد. همچنین می تواند یک مشکل سریع برای مشکلات جزئی مانند خراب کردن برنامه ها باشد. در اینجا نحوه ریستارت کردن تلفن هوشمند یا رایانه لوحی Android خود برای رفع مشکلات مشترک آورده شده است.

راه اندازی مجدد استاندارد را انجام دهید

“standard restart” به معنای راه اندازی مجدد دستگاه خود با گزینه های داخلی نرم افزاری است. برای راه اندازی منوی پاور روی صفحه ، چند ثانیه دکمه پاور روی دستگاه خود را فشار دهید (معمولاً در سمت بالا یا راست است اما می تواند در سمت چپ باشد). برای این کار لازم نیست دستگاه خود را قفل کنید.

راه اندازی مجدد استاندارد

گزینه های menu menu power بسته به دستگاه شما و اینکه نسخه Android آن را اجرا می کند ممکن است کمی متفاوت باشد. در صورت وجود گزینه ای برای انجام این کار ، بر روی “Restart” ضربه بزنید ، و سپس منتظر بمانید تا دستگاه شما دوباره راه اندازی شود.

اگر گزینه ای را برای راه اندازی مجدد مشاهده نمی کنید ، به روش بعدی بروید.

آن را خاموش و روشن کنید

همچنین می توانید تلفن هوشمند یا رایانه لوحی اندرویدی خود را به صورت دستی با دنبال کردن روش آزمایش شده و واقعی خاموش کردن دستگاه خود ، مجدداً راه اندازی کنید و دوباره دوباره فعال کنید.

تأثیر همان روش قبلی است و اگر دستگاه شما گزینه ی راه اندازی مجدد را در منوی پاور نداشته باشد گزینه خوبی است.

خاموش و روشن کنید دستگاه Android

مانند گذشته ، دکمه روشن کردن تلفن هوشمند یا رایانه لوحی را برای چند ثانیه پایین نگه دارید تا گزینه های برق را ببینید. روی “Power Off” (یا معادل دستگاه خود) ضربه بزنید ، و سپس صبر کنید تا تلفن یا رایانه لوحی خود کاملاً خاموش شود.

پس از خاموش شدن دستگاه ، دکمه روشن را فشار دهید تا دوباره روشن شود.

راه اندازی مجدد سخت (یا راه اندازی مجدد سخت)

اگر دستگاه شما پاسخ نمی دهد و یا در انجام یک راه اندازی مجدد معمولی مشکلی ندارید ، می توانید به جای آن یک تنظیم مجدد سخت (یا راه اندازی مجدد سخت) انجام دهید.

نگران نباشید – این همان بازنشانی کارخانه نیست. این گزینه فقط یک روش جدی تر برای خاموش و روشن کردن دستگاه اندرویدی شما است. این مانند نگه داشتن دکمه روشن کردن در رایانه است.

برای این کار ، حداقل ۲۰ ثانیه دکمه روشن و خاموش را فشار داده و نگه دارید. اگر Android پاسخ نمی دهد ، این (معمولاً) دستگاه شما را مجبور به راه اندازی مجدد دستی می کند.

باتری را بردارید

تلفن های هوشمند و تبلت های براق این روزها همه عصبانیت دارند. هم اکنون تولید کنندگان از باتری های یکپارچه و غیر قابل جابجایی برای کاهش اندازه کلی سخت افزار استفاده می کنند.

باتری را بردارید. نحوه راه اندازی مجدد تلفن

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که دستگاهی با باتری قابل جابجایی دارید و هنوز راه اندازی مجدد نخواهد شد ، می توانید باتری را از بین ببرید. توصیه می کنیم قبل از اینکه باتری را بکشید ، دستگاه خود را خاموش کنید.

برای شروع ، محفظه پشتی را با دقت از دستگاه خود خارج کنید. هر تولید کننده روش متفاوتی دارد که می توانید این کار را انجام دهید ، اما معمولاً نواحی کمی وجود دارد که می توانید ناخن خود را یا یک اسپاتول پلاستیکی نازک زیر آن بگیرید تا دو قطعه جدا شود. از استفاده از ابزارهایی که ممکن است باتری را سوراخ کند یا به دستگاه شما آسیب برساند ، خودداری کنید.

مرتبط: آموزش مقدماتی برنامه نویسی اندروید

بعد از خارج کردن باتری ، دوباره آن را وارد کنید و سپس دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا دوباره دستگاهتان روشن شود.

برای راه اندازی مجدد از رایانه خود از ADB استفاده کنید

اگر دکمه پاور خراب است ، ممکن است بتوانید دستگاه خود را به رایانه وصل کنید و از ابزار Android Debug Bridge (ADB) برای راه اندازی مجدد آن استفاده کنید. این ابزار – ارائه شده توسط Google — چندین کار از راه دور از جمله راه اندازی مجدد تلفن هوشمند یا رایانه لوحی شما را امکان پذیر می کند.

ابتدا باید ADB را با SD SD Android به همراه درایور دستگاه Android خود نصب کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که اشکال زدایی USB در قسمت گزینه های توسعه دهنده تنظیمات Android شما فعال شده است.

راه اندازی مجدد از رایانه

دستگاه خود را با کابل USB به رایانه متصل کنید ، Command Prompt یا Terminal را باز کنید و سپس دستگاه های adb را تایپ کنید تا مطمئن شوید دستگاه شما شناسایی شده است. اگر اینگونه نیست ، بررسی کنید که درایورها را به درستی برای دستگاه خود نصب کرده اید و راهنماهای تنظیمات مرتبط در بالا را دنبال کرده اید.

اگر دستگاه خود را فهرست کرده اید ، راه اندازی مجدد adb را تایپ کنید و دستگاه Android شما به طور عادی راه اندازی مجدد شود.

در صورت عدم موفقیت همه موارد ، بازنشانی کارخانه

هنگامی که مشکلات دستگاه Android خود را برطرف می کنید ، راه اندازی مجدد همیشه اولین قدم شماست. این اغلب مواردی است که برای بازگشت به وضعیت عادی لازم است. اما نه همیشه.

دستگاه های Android با گذشت زمان کند می شوند. اگر راه اندازی مجدد کمکی نمی کند ، تنظیم مجدد کارخانه تنها راه بازگشت دستگاه شما به ترتیب کار است.

این بود از آموزش نحوه راه اندازی مجدد تلفن هامون

مینو زمانی

دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار در مقطع کارشناسی ناپیوسته

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات