نحوه ذخیره ایمیل در هارد دیسک شما

ایمیلها بطور معمول در برنامه ایمیل شما باقی می مانند ، اما بعضی اوقات ممکن است لازم باشد یک نسخه را به عنوان پشتیبان آفلاین نگه دارید. در اینجا نحوه ذخیره ایمیل در هارد دیسک شما آورده شده است تا همیشه در دسترس و قابل دسترسی باشد.

 

ذخیره ایمیل از Gmail

برای ذخیره ایمیل از جیمیل ، ایمیل را باز کرده و روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کنار دکمه “Reply” کلیک کنید.

در منوی ظاهر شده ، روی “Download Message” کلیک کنید.

ایمیل شما با فرمت .eml در محل بارگیری پیش فرض شما ذخیره می شود. این می تواند توسط هر مشتری ایمیل یا هر مرورگری باز شود. هیچ راهی برای ذخیره همزمان چندین ایمیل وجود ندارد ، بنابراین اگر می خواهید پیام های زیادی را بارگیری کنید ، برای ذخیره اطلاعات خود باید از سرویس Takeout Google استفاده کنید.

ذخیره ایمیل از Microsoft Outlook

برای ذخیره ایمیل از مشتری Outlook ، ایمیل را باز کرده و روی “File” کلیک کنید.

اکنون بر روی دکمه “Save As” کلیک کنید.

مکانی را که می خواهید ایمیل را ذخیره کنید ، انتخاب کنید و سپس دکمه “Save ” را انتخاب کنید.

ایمیل شما با فرمت .msg ذخیره می شود ، که یک فرمت Microsoft است که باید در Outlook باز کنید.

همچنین می توانید یک ایمیل از Outlook را در پوشه ای در ویندوز بکشید و رها کنید. این امر خصوصاً مفید است اگر می خواهید چندین ایمیل را ذخیره کنید. برای این کار ، ایمیلهایی را که می خواهید ذخیره کنید انتخاب کنید و آنها را در پوشه ای در ویندوز اکسپلورر بکشید.

هیچ راهی برای بارگیری ایمیل از برنامه وب Outlook وجود ندارد ، بنابراین باید مشتری را نصب کنید. با این حال ، اگر به محتوای ایمیل به جای ایمیل خود علاقه مند هستید ، می توانید از طریق برنامه Outlook یک ایمیل را به PDF چاپ کنید و در عوض آن را در هارد دیسک خود ذخیره کنید.

این روش بر روی هر دو ویندوز (از ویندوز ۸ به بالا) و مک کار خواهد کرد زیرا هرکدام دارای یک عملکرد “Print to PDF” هستند.

برای این کار ، ایمیل را در برنامه وب Outlook باز کنید ، روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کرده و سپس دکمه “Print ” را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده ، روی “Print ” کلیک کنید.

در گفتگوی چاپ ، “چاپ به PDF” را انتخاب کنید.

ما برای این کار از یک دستگاه ویندوز استفاده کرده ایم ، اما روند برای Mac یکسان است. ایمیل شما به صورت PDF چاپ می شود و در محل مورد نظر شما ذخیره می شود.

 

ذخیره ایمیل از Apple Mail

برای ذخیره ایمیل از Apple Mail ، ایمیل را باز کرده و روی File> Save As کلیک کنید.

در صفحه باز شده ، نام ایمیل را تغییر دهید (در صورت لزوم) ، مکانی را برای ذخیره آن انتخاب کنید و روی دکمه “Save ” کلیک کنید.

ایمیل به جای یک قالب ایمیل خاص ، در .rtf (Rich Text Format) ذخیره می شود. با انتخاب “Raw Message Source” یا “Plain Text” می توانید این گزینه را هنگام ذخیره آن تغییر دهید.

مانند Outlook ، Apple Mail به شما امکان می دهد ایمیل ها را بکشید و رها کنید ، بنابراین اگر چندین ایمیل دارید ، می توانید همه آنها را انتخاب کرده و آنها را به محل مورد نظر خود بکشید.

 

 

محمدرضا حسین زاده

علاقه مند به تولید محتوا ، طراحی وب و گرافیک. وب سایت گیک آنلاین رو در زمستان 96 راه اندازی کردم تا هرچه یاد میگیرم رو به اشتراک بگذارم و به نظرم این لذت بخش ترین کار تو زندگیمه.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات