غیرفعال کردن موقعیت مکانی و اعلان وبسایت ها در مرورگر

غیرفعال کردن دریافت موقعیت مکانی و اعلان وبسایت ها در مرورگر

 

حتما برایتان پیش آمده که در حال وبگردی هستید و در بالای صفحه سوالاتی بصورت مداوم از شما پرسیده می شود ، تا مجوز دسترسی به آنها بدهید . بطور مثال بعضی از وبسایت ها از شما سوال می کنند که ” مایل به دریافت اعلان هستید ؟ ” که معمولا دو کلید ” بله ” و ” خیر ” هم برایتان در نظر می گیرند ، تا با انتخاب کلید ” بله ” این دسترسی را به آنها بدهید تا بتوانند اعلانات و اخبار خود را در Notification ویندوز و یا مرورگر شما ارسال کنند .

و یا بعضی از وبسایت ها نیاز به مجوز موقعیت مکانی شما دارند . وبسایت هایی مانند Google Maps از آن دسته از وبسایت ها است که پس از وارد شدن به آن ، از شما می خواهد تا اجازه دسترسی به موقعیت مکانی خود را به آن بدهید . دلیل آن هم مشخص است ، چرا که این وبسایت باید از موقعیت مکانی شما مطلع باشد تا بتوانید موفعیت شما را در نقشه نشان دهد .

حال ممکن است بعضی از وبسایت ها به هر دلیلی نیاز به مجوز دسترسی به موقعیت مکانی شما و یا ارسال اعلان داشته باشند و شما مایل نباشید که این دسترسی را به آنها بدهید .

بطور پیش فرض مرورگر ها در ابتدا از شما سوال می کنند و اگر شما مایل باشید می توانید با تایید سوال به وبسایت ها اجازه دسترسی بدهید .

اما اگر شما بخواهید که مرورگر برای ارسال اعلان و دریافت موقعیت مکانی از شما سوالی نپرسد و برای همه ی وبسایت ها جواب منفی ارسال شود ، در این آموزش بطور کامل توضیح خواهیم داد که چطور باید این کار را برای مرورگر های مختلف نظیر کروم ، موزیلا و … انجام داد ، پس این آموزش را بصورت کامل مطالعه کنید !

پیشنهاد می شود : تغییر فونت پیش فرض وبسایت های Yahoo ، Gmail و …

لغو دسترسی وبسایت ها در مرورگر Chrome

برای تنظیم مجوز وبسایت ها ، کافی است، گزینه Setting را از سمت چپ صفحه انتخاب کنید و گزینه Advanced را که در پایین صفحه است  را برای نمایش تنظیمات پیشرفته انتخاب کنید .

پس از آن ، در بخش Privacy and security گزینه Site Setting را انتخاب کنید .

و گزینه Location را انتخاب کنید تا تنظیمات آن نمایش داده شود .

همانطور که گفته شد ، بطور پیش فرض مرورگر ها از شما سوال می کنند تا به وبسایت مورد نظر مجوز داده شود ، اما اگر آنرا غیرفعال کنید تمامی وبسایت ها بلاک می شوند . یعنی از شما دیگر سوالی پرسیده نخواهد شد و به هیچ وبسایتی مجوزی برای دریافت موقعیت مکان و ارسال اعلان داده نمی شود .

در ضمن اگر در قسمت Allow وبسایتی را قرار داده باشید و به آن مجوز داده باشید ، از شما سوالی پرسیده نخواهد شد و آن وبسایت مجوز آنرا خواهد شد ، مگر اینکه آنرا از آن لیست حذف کنید . بطور مثال در تصویر بالا سایت گوگل این مجوز را دارد .

یک صفحه به عقب برگردید و در آن صفحه گزینه Notifications را انتخاب کنید و اعلان ها را به همین شکل غیرفعال کنید .(مانند مرحله قبل )

پیشنهاد می شود : چگونه پسورد های ذخیره شده مرورگر Chrome را در اندروید مشاهده کنیم ؟

لغو دسترسی وبسایت ها در مرورگر Firefox

در فایرفاکس ۵۹ به بعد ، فایرفاکس به شما امکان می دهد تا تمامی اعلان ها را غیرفعال کنید .
برای اینکار به آدرس menu > Options > Privacy & Security  بروید و به پایین صفحه اسکرول کنید تا بخش Permissions را ببینید .

روبروی عبارت Location ، کلید Setting را انتخاب کنید . در آن صفحه وضعیت وبسایت ها را مشاهده خواهید کرد .

در صورتی که قصد دارید ، هیچ وبسایتی نتواند موقعیت مکانی شما را دریافت کند ، گزینه “Block new requests asking to access your location ” را انتخاب کنید .

برای قسمت Notifications هم می توانید این مورد را انجام دهید ، تا غیرفعال شود .

Amir

تولید محتوا ، Ux/Ui

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات