۶ راه برای بهبود عمر باتری در لپ تاپ های ویندوز ۱۰

با سلام امروز به برسی ۶ راه برای بهبود عمر باتری در لپ تاپ های ویندوز ۱۰ میپردازیم دارندگان لپ تاپ دشمن مهمی دارند: باتری تخلیه شده. مطمئناً می توانید آن را وصل کنید ، اما تنها در صورت وجود یک پریز برق در این نزدیکی هست. در اینجا چند روش برای بهبود عمر باتری لپ تاپ ویندوز آورده شده است.

ویندوز ۱۰ ترفندهای کاملی دارد که می توانید برای مقابله با مشکل برق استفاده کنید. یک ابزار عیب یابی نیرو وجود دارد که می تواند به شما در شناسایی مشکلات کمک کند ، در حالی که تنظیمات مختلف صرفه جویی در مصرف برق هنگام استفاده از باتری لپ تاپ شما می تواند مصرف برق را کاهش دهد.

 

حالت صرفه جویی در باتری

آسانترین راه برای استفاده از گزینه های داخلی صرفه جویی در مصرف ویندوز ۱۰ استفاده از حالت صرفه جویی در باتری است. منابع سیستم را کاهش داده و عمر باتری را افزایش می دهد.

این حالت وقتی باتری لپ تاپ شما به سطح پایین (معمولاً کمتر از ۲۰ درصد) می رسد بطور خودکار فعال می شود ، اگرچه در صورت نیاز می توانید این تنظیم را شخصی سازی کنید.

برای بررسی اینکه در کدام حالت باتری رایانه شما قرار دارد ، روی نماد باتری در قسمت اعلانات نوار کار کلیک کنید. یک پنجره درصد عمر باتری فعلی را نشان می دهد و یک کشویی که می توانید برای تغییر به حالت قدرت دیگر استفاده کنید.

 

 

برای فعال کردن حالت صرفه جویی در باتری ، نوار لغزنده را به تمام سمت چپ بکشید.

اگر می خواهید تغییر دهید وقتی این حالت به طور خودکار فعال می شود ، روی منوی Start کلیک راست کرده و سپس بر روی “Settings” کلیک کنید. از اینجا ، روی “System” ، و سپس “Battery” کلیک کنید. فعال سازی Battery Saver »از ۲۰ درصد است.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

روشنایی صفحه را کاهش دهید

با وضوح بالا ، سطح روشنایی صفحه می تواند باتری لپ تاپ شما را تخلیه کند. اگر روشنایی صفحه را کاهش دهید ، می توانید میزان مصرف لپ تاپ را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

مرتبط: چگونه فایل های موقت ویندوز (Cache) را پاک کنیم؟

چند روش برای کاهش روشنایی صفحه وجود دارد. به استثنای کلیدهای صفحه کلید ، آسانترین راه برای کاهش روشنایی صفحه نمایش استفاده از مرکز اکشن ویندوز است.

برای باز کردن آن ، روی نماد اعلان در پایین سمت راست نوار وظیفه کلیک کنید. منوی Action Center ظاهر می شود ، و یک نوار لغزنده روشنایی را در پایین مشاهده می کنید. کلیک کنید و آن را به سمت چپ حرکت دهید تا میزان روشنایی صفحه کاهش یابد.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

همچنین می توانید برای تغییر تنظیمات Settings > System > Display نمایشگر بروید.

 

به جای حالت خواب از  Hibernation mode (خواب زمستانی) استفاده کنید

هنگامی که درب لپ تاپ خود را می بندید یا برای مدتی آن را رها نمی کنید ، وارد حالت خواب می شود. این حالت کم مصرف به شما امکان می دهد تا سیستم خود را به سرعت از سر بگیرید ، اما همچنان به استفاده از باتری ادامه می دهد. با گذشت زمان ، باتری شما کاملاً تخلیه می شود.

می توانید از حالت خواب زمستانی (Hibernation mode) به عنوان جایگزین استفاده کنید. این عکس فوری از جلسه فعلی ویندوز را در هارد دیسک ذخیره می کند ، بنابراین می توانید لپ تاپ خود را خاموش کنید. از حالت خواب آهسته تر است ، اما مصرف باتری شما را برای مدت طولانی تر ذخیره می کند.

برای تغییر سریع از حالت Sleep به Hibernation ، Start + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید و سپس “powercfg.cpl” را تایپ کنید تا از منوی گزینه های Windows Power باز کنید. در نوار کناری ، روی “Choose What the Power Buttons Do” کلیک کنید.

در صورت ظاهر بودن ، روی “Choose What the Power Buttons Do” کلیک کنید. روی هر منوی کشویی کلیک کنید و “Sleep” را به “Hibernate” تغییر دهید.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

برای حذف گزینه ای که کامپیوتر شما را به طور کامل در حالت خواب قرار می دهد ، کادر بخش “Sleep” را در بخش “Shut-Down Settings” علامت بزنید. پس از پایان کار ، روی “Save Changes” کلیک کنید.

 

برنامه های تخلیه باتری را پیدا و غیرفعال کنید

همه نرم افزارها به طور مساوی ایجاد نمی شوند و ممکن است متوجه شوید که برخی از برنامه ها بیش از حد حریص و خواستار باتری شما هستند. برخی ممکن است روی منابع سیستم خیلی سنگین باشند یا برای مدت طولانی در پس زمینه فعال باشند.

ویندوز ۱۰ میزان استفاده از CPU در تمام نرم افزارهای نصب شده را ثبت می کند و از این طریق ، میزان مصرف باتری هر برنامه را قضاوت می کند. می توانید این لیست را در فهرست تنظیمات Windows بررسی کنید.

برای انجام این کار ، روی منوی Start راست کلیک کنید ، روی “Settings” کلیک کنید و سپس بر روی System> Battery کلیک کنید. براساس درصد باتری فعلی ، روی “See Which Apps Are Affecting Your Battery Life.” کلیک کنید.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

ویندوز لیست ترین برنامه های پر قدرت را لیست می کند. به صورت پیش فرض در لیست ۲۴ ساعته قرار می گیرد ، اما می توانید این کار را تغییر دهید تا میزان مصرف برق را بیش از شش ساعت یا هفته نشان دهید.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

این یک روش مفید برای دیدن اینکه آیا هر یک از نرم افزارهای شما از مقدار غیر ضروری انرژی استفاده می کند یا خیر ، استفاده می کند. سپس می توانید آن را غیرفعال یا حذف کنید.

همچنین می توانید از اجرای نرم افزار در پس زمینه جلوگیری کنید. به عنوان مثال ، برنامه های ایمیل ممکن است مرتباً با سرورهای پست الکترونیکی در پس زمینه همگام شوند و از Wi-Fi (و باتری) در این فرآیند استفاده کنند.

برای جلوگیری از این ، روی هرکدام از نرم افزارهای موجود در لیست کاربرد برنامه کلیک کنید. علامت کادر “Let Windows Decide When This App Can Run in the Background” را علامت بزنید و “Reduce the Work the App Can Do When It’s in The Background “.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

بلوتوث و Wi-Fi را غیرفعال کنید

هنگامی که شما در حال حرکت هستید ، ویژگی های گرسنه که از رایانه شما استفاده می کنند می توانند ساعت ها از عمر باتری آن برآیند. مگر اینکه به آنها کاملاً احتیاج داشته باشید ، عملکرد تلفن های داخلی مانند بلوتوث و وای-فای را قطع کنید و باتری خود را ذخیره کنید.

بلوتوث از ویژگی هایی است که قطعاً می توانید تا زمانی که به آن نیاز دارید غیرفعال کنید و در صورت کم بودن کار ، می توانید به سرعت در مرکز اقدام Windows اقدام کنید.

برای غیرفعال کردن سریع یا فعال کردن بلوتوث ، روی نماد اعلان ها در گوشه سمت راست و پایین نوار وظیفه ضربه بزنید ، و سپس روی کاشی بلوتوث ضربه بزنید. اگر کاشی سریع را نمی بینید ، باید روی دکمه “Expand” کلیک کنید.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

اگر می خواهید Wi-Fi را غیرفعال کنید ، روی نماد شبکه در مرکز اقدام Windows کلیک کنید. در فهرست شبکه ظاهر شده ، روی کاشی “Wi-Fi” کلیک کنید تا غیرفعال شود.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

اگر می دانید مدت طولانی است که از لپ تاپ خود در مصرف باتری استفاده می کنید ، یا اگر باتری تقریباً تخلیه شده است ، مانند هر بلوتوث و آداپتورهای Wi-Fi ویژگی های گرسنه را محدود کنید. این اقدامات به شما امکان می دهد از لپ تاپ خود طولانی تر استفاده کنید.

 

از عیب یابی Windows 10 Power استفاده کنید

اگر عمر باتری در لپ تاپ شما ضعیف باشد ، و شما نمی توانید علت آن را تعیین کنید ، ممکن است مشکل رفع مشکل Windows 10 Power Power می توانید از این موارد برای سایر موارد نیز استفاده کنید.

برای شروع ، بر روی دکمه شروع راست کلیک کرده و بر روی “Settings” کلیک کنید. از اینجا ، روی گزینه Update & Security> Troubleshoot> Power و سپس بر روی “Run Troubleshooter” کلیک کنید تا ابزار فعال شود.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

ویندوز تنظیمات فعلی را برای موارد احتمالی که می تواند بر عمر باتری تأثیر بگذارد ، جستجو می کند. برای رفع هرگونه مشکل شناسایی شده ، به طور خودکار تمام تنظیمات ناسازگار را تغییر می دهد.

تنظیمات 6 راه برای بهبود عمر باتری

ابزار عیب یابی کامل نیست ، اما باید تنظیمات پر فشار را که می تواند باتری لپ تاپ شما را در طولانی مدت تخلیه کند ، برطرف کند.

اگر عمر باتری لپ تاپ شما انتظارات شما را برآورده نمی کند ، سعی کنید آن را به طور منظم TLC ارائه دهید. آن را غالبا شارژ کنید و هر وقت ممکن است سعی کنید سطح باتری را بالاتر از ۵۰ درصد نگه دارید. اگر به طور مرتب باتری لپ تاپ خود را به صفر درصد تخلیه کنید ، می تواند باعث سریع تر فرسودگی آن شود.

 

محمدرضا حسین زاده

علاقه مند به تولید محتوا ، طراحی وب و گرافیک. وب سایت گیک آنلاین رو در زمستان 96 راه اندازی کردم تا هرچه یاد میگیرم رو به اشتراک بگذارم و به نظرم این لذت بخش ترین کار تو زندگیمه.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات