برنامه نویسی با ابزار قدرتمند Xamarin چگونه است ؟

xamarin

Xamarin چیست ؟

 

امروزه یکی از کارهای مهم و ضروری که افراد روزانه بیش از چندین ساعت برای آن وقت صرف می کنند ، استفاده از تلفن های هوشمند است .
استفاده از اپلیکیشن های مختلف مانند شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام ، از آن دسته از اپلیکیشن هایی هستند که منجر به اعتیاد افراد شده است .

پس شما در صورتی که به زبانهای برنامه نویسی اندروید و یا ای او اس مسلط باشید ، می توانید درآمد های خوبی را برای خود کسب کنید .

برای شروع برنامه نویسی اندروید می توانید از زبان های مختلفی مانند :

 • Java
 • Kotlin
 • BASIC
 • و …

که با یادگیری این زبان های می توانید ، برنامه اندرویدی خود را تولید کنید .

اما یکی زبان هایی که می توان با آن برنامه نویسی اندروید را انجام داد ، زبان #C است که شما در صورت مسلط بودن به این زبان می توانید با استفاده از ابزاری که در این پست با آن آشنا خواهیم شد ، کد های خود را برای اپ های اندرویدی خروجی بگیرید .

Xamarin چیست ؟

xamarin

زامارین ، یک ابزار قدرتمند است که بصورت افزونه در نرم افزار VS نصب می شود و می توانید از آن استفاده کنید . این ابزار در حال حاضر به عنوان زیر مجموعه ی شرکت مایکروسافت در حال فعالیت و گسترش است .

xamarin

در صورتی که شما به زبان #C مسلط باشید با استفاده از این ابزار ، می توانید یک اپلیکیشن برای دستگاه های اندرویدی و همچنین ios بنویسید .

به همین خاطر Xamarin ویژگی Cross-platform و یا چند سکویی را به خود گرفته است . یعنی شما زمانی که یک برنامه به زبان C# می نویسید نیازی به تغییر کد ها و دستورات خود ندارید و به راحتی می توانید با استفاده از ابزار Xamarin کد های خود را تبدیل کنید و در دستگاه های مختلف آنرا اجرا کنید .

بنا به گفته ی خود شرکت مایکروسافت ، شما می توانید حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد از کد های خود را کپی کنید و بدون تغییر آنرا برای دستگاه های دیگری استفاده کنید .

دیگر مزیت آن ، ویژگی Open source بودن آن است که بصورت متن باز در اختیار کاربران قرار می گیرد و امکان توسعه دادن آن وجود دارد .

این ابزار بروی نرم افزار قدرتمند Visual Studio اجرا می شود و کار خود را شروع می کند. و در آن امکان اضافه کردن مواردی چون جدول ، نمودار و دیگر نمایه ها را بصورت مستقیم خواهید داشت .

xamarin

و در انتها به این نکته اشاره می کنم که هیچگاه این ابزار را با ابزار ها و یا نرم افزار های دیگر مقایسه نکنید .
بعضی از دوستان این ابزار را با نرم افزار قدرتمند دیگری مانند Android Studio مقایسه می کنند و Xamarin را ابزاری بدون امکانات و … در ذهن خود فرض می کنند .

شما هر ابزار و یا نرم افزاری را که در نظر بگیرید ، هر کدام به خودی خود دارای مزایا و معایبی هستند. پس نمی توان هر ابزاری را که کارکرد مشابه دارند را با هم مقایسه کرد .

Amir

تولید محتوا ، Ux/Ui

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات